GündemManşet

Boğaziçi saldırganı 14 yıla mahkum oldu

  55c70613e50aa903ac2dbf3f_ayrac

Rumeli Hisarı’ndaki Boğaziçi Üniversitesi kız yurdunda, bir kız öğrenciye jiletle saldıran Yasin P. 14 yıl hapse mahkum oldu._ayrac

Geçtiğimiz yaz Rumeli Hisar’ında bulunan Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’ndeki kız öğrenci yurduna yangın merdiveninden girerek, bir kadın öğrenciye jiletle saldıran Yasin. P.’nin cezası belli oldu. Yasin P. “cinsel saldırıya teşebbüs” suçundan 13,5 yıl, “işyeri dokunulmazlığını ihlal etmek’ten” 6 ay olmak üzere toplamda 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yasin P. hakkında 20 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

OLAYDAN SONRA SARIYER’DE YAKALANMIŞTI

8 Ağustos 2015’te sabaha karşı yangın merdiveninden yurda giren sanık kamera görüntülerinden tespit edilip 4 gün sonra Sarıyer’de yakalanmıştı. İlk ifadesinde olay esnasında alkollü olduğunu ve bir kadın öğrencinin kendisini odasına davet ettiğini söylemişti. Sanık yanlış odaya girdiğini, jileti muhtemelen odada bulduğunu, olaydan sonra kendisinin teslim olduğunu iddia etmişti. Sanığın olay günü kampüsün çevresinde ve içinde gezdiği kamera görüntülerinde tespit edilmişti.

İFADESİNDE “YANLIŞLIK OLDU” DEMİŞTİ

Saldırgan, duruşmada ise “Önceki ifadelerimde de belirttiğim gibi odaya yanlışlıkla girdim. Bana ‘ne arıyorsun’ diye üzerime gelince korkup, üzerimde taşıdığım jileti çıkardım. Kendimi korumaya çalıştım” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir