GündemManşet Altı

Binlerce kişiye keşkek festivali düzenlemeye hazırlanan Sarıyer Kastamonulular Derneği, Sarıyer muhtarlarına kahvaltı düzenledi!

IMG_0668_ayrac
Kastamonu Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği, 26 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde Sarıyer’de Kastamonulular Keşkek Festivali düzenleyecek. Festivalde binlerce kişiye ücretsiz keşkek dağıtılacak. Dernekte Sarıyerli muhtarlara kahvaltı düzenlendi._ayrac

Sarıyer’de bulunan Kastamonu Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği, Sarıyer Belediyesi’nin de katkılarıyla Keşkek Festivali düzenleyecek. 26 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde Sarıyer Kapalı Pazar alanında düzenlenecek Festivalde binlerce kişiye keşkek yemeği ikram edilecek. Et ve yarma buğday ile hazırlanan Keşkek yemeği, Kastamonu’nun yöresel lezzetleri arasında yer alıyor.

“SARIYER BİZİM CANIMIZ, KANIMIZ”
IMG_0638

Kastamonu Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği tarafından dernek binasında düzenlenen kahvaltıya, Sarıyer’in muhtarları ve basın mensupları katıldı. Kahvaltıda konuşan Dernek Başkanı Ali Ören, dernek olarak sosyo-ekonomik ve kültürel anlamda daima Sarıyer’e değer kattıklarına dikkat çekerek, “Bizler İstanbul’da ve Sarıyer’de yaşayan Kastamonulular olarak, bu şehrin ve bu ilçenin geçici misafirleri değil-kalıcı sahipleriyiz. Sarıyer bizim evimiz, Sarıyer bizim canımız, kanımız, bedenimizdir. Kısaca Sarıyer biz, biz ise Sarıyer’iz. İşte böylesine yüksek bir aidiyet duygularıyla bağlı olduğumuz ve sahiplendiğimiz boğazın incisi ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına renk katacak güzel bir etkinlik programıyla karşınızda olacağız. Sarıyer Kastamonulular Derneği olarak 26 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Sarıyer Kastamonulular Keşkek Festivali’ni düzenleneceğiz” dedi.

KEŞKEK FESTİVALİNE TÜM SARIYER HALKI DAVETLİ
IMG_0711

Başkan Ören, 6 gün sürecek festivalin Sarıyer Merkez’deki kapalı Pazar alanında gerçekleştirileceğini belirterek, “27 Nisan Çarşamba günü saat: 15.00’da resmi açılışı yapılacak olan etkinlikte binlerce kişiye ücretsiz Keşkek ikramı yapılacak. Ayrıca alana kurulacak çadırda da Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin, muhteşem tatlarının, zengin mutfağının, organik ürünlerinin tanıtımı ve satışı yapılacak. Başta etkinlik alanı olmak üzere ciddi anlamda bize destek olan Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ediyoruz. 26 Nisan ve 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Kastamonulular Keşkek Festivali etkinliğimize tüm Sarıyer halkını davet ediyor ve bekliyoruz” diye konuştu.

Kastamonu Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği programdan bol fotoğraflar ve detaylar SARIYER GAZETESİ’nin 102. sayısında yayınlanacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir