GündemManşet

Mağdur aile “Deliller karartılıyor” dedi, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Havantepe’deki olaylı yıkımın enkazını kaldıramadı!

havantepede-enkaz-krizi2 (3)

_ayracYeni Mahalle Havantepe’de engelli Kazım Ersöz’ün 5 Kasım’da yıkılan eviyle ilgili savcılık soruşturması devam ederken Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bugün enkazı kaldırmak için bölgeye gitmesi krize neden oldu.

***

Yıkım mağduru ailenin şikayeti üzerine olay yerine çağrılan polis, soruşturma devam ettiğini için enkazın kaldırılmasına izin vermedi.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Yeni Mahalle sınırları içinde bulunan Havantepe’de bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, enkaz kaldırma girişimi krize neden oldu. Tekerlekli sandalyeye mahkum engelli Kazım Ersöz’ün evinin olaylı bir şekilde yıkılmasından sonra İstanbul Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatmıştı. Ayrıca yıkımda yaşanan olaylar sonrasında BİMER üzerinden yapılan şikayet üzerine Başbakanlık da Boğaziçi İmar Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri hakkında idari inceleme başlatmıştı.

havantepede-enkaz-krizi2 (1)

İşte tüm bu soruşturmalar devam ederken bu sabah (Salı) Havantepe’ye giden Büyükşehir Belediyesi ekipleri mağdur aileden habersiz enkazı kaldırmak istedi. Çok sayıda kamyon ve iş makinesinin gittiği Havantepe’de Kazım Ersöz ve ailesinin şikayeti üzerine enkaz kaldırma işlemi yapılamadı. Olayın yargıda olması ve kendilerine enkaz raporu verilmemesi üzerine polis çağıran aile, Büyükşehir ekiplerinden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis ekipleri, enkaz kaldırma işlemine izin vermedi enkazdan kamyona yüklenen birkaç kepçe moloz da aynı yere döküldü.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAMYONLARIYLA GELİP, SARIYER BELEDİYESİ’NDEN GELİYORUZ” DEDİLER!

havantepede-enkaz-krizi2 (5)

Enkaz bölgesinden enkazı kaldıramadan giden Büyükşehir ekipleri iddiaya göre aileye “Bizi Sarıyer Belediyesi gönderdi, biz Sarıyer’in ekipleriyiz” diyerek yanlış bilgi verdi. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Kazım Ersöz’ün kızı Hatice Ersöz; “Büyükşehir Belediyesi bizim enkazımızı delil karartmak amacıyla kaldırmak istiyor. Bir de bize Sarıyer Belediyesi’nden geliyoruz dediler. Kamyonların üzerinde Büyükşehir Belediyesi yazısı varken bize göz göre göre yalan söylüyorlar. Üstelik Boğaziçi İmar Müdürü Cem Eriş’in Makine İkmal Müdürlüğü’ne enkazı kaldırın şeklinde yazısı elimizde. Bizim hem evimizi yıktılar hem de bizi hiç ilgisi olmadığı halde Sarıyer Belediyesi’ne karşı kışkırtmak istiyorlar. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Bir kez daha savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekiplerinden yine şikayetçi olacağız” diye konuştular.

cem-eris2

havantepede-enkaz-krizi2 (2)  havantepede-enkaz-krizi2 (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir