GündemManşet

Büyükşehir’e bağlı AĞAÇ A.Ş Genel Müdürlüğü’ne Sarıyer İmam Hatip Lisesi Mezunu Şebinkarahisarlı Faruk Kacır atandı

faruk_kacır-devir_teslim _ayracTürkiye’nin en büyük peyzaj ve fidanlık şirketi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki AĞAÇ A.Ş Genel Müdürlüğü’ne Giresun Şebinkarahisarlı Faruk Kacır getirildi. Sarıyer İmam Hatip Mezunu olan Kaçır, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünü okudu.

_ayrac

ŞEBİNMEDYA – SADİ TOYGAR yazdı;

8 yıldır çalıştığı kurumda önce insan kaynakları müdürlüğü ardından genel müdür yardımcılığı görevlerini üstlenen Faruk Kacır’ın yeni görevi ise AĞAÇ A.Ş Genel Müdürlüğü oldu. Kacır, 25 Mart itibariyle görevi Genel Müdür Murat Ermeydan’dan devraldı. Faruk Kacır, aynı zamanda Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği eski yönetim kurulu üyesi olarak, sosyal projelerde etkin rol oynamaya devam ediyor.

AĞAÇ A.Ş’NİN GÖREVİ İSTANBUL İÇİN BİTKİ YETİŞTİRMEK

Ağaç A.Ş’nin kuruluş amacı; İstanbul’un park, bahçe, çevre düzenlemesi, havza ağaçlandırması ve bunlara yönelik olarak bitki yetiştirmek, üreticilerden alıp iyileştirmek (uygun toprak yapısında kaba almak, budamak, form vermek vb.) toprak karışım malzemesi üretmek, bütün bu işler için projeler hazırlamak ve uygulamak olarak ifade ediliyor. AĞAŞ A.Ş, yaptığı çalışmalarla sektörünün öncü şirketi olmayı başardı ve bitki standartlarını yükselterek İstanbul´a yeşil alanlar kazandırılması için nitelikli bitkilerin teminine ve peyzaj uygulamalarına ağırlık verdi.

                                  faruk-kacir1 (1)

SARIYER’DE LİSEYİ, KOCAELİ’DE ÜNİVERSİTEYİ OKUDU

1982 yılında İstanbul Beyoğlu’nda doğan Faruk Kacır, aslen aslen Giresun Şebinkarahisarlı. Orta öğrenimini Sarıyer İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2000 yılında girdiği Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden, 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümüne yatay geçiş yaparak mezun oldu. Daha sonra Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Bir dönem uluslararası petrol ve danışmanlık şirketlerinde çalıştıktan sonra 2005-2006 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda Halkla İlişkiler Uzmanı olarak görev yaptı. 2008 yılında göreve başladığı İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ’de; Özel Kalem, Yazı İşleri Şefliği, İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Pazarlama Satış Müdürlüğü görevlerinde bulunan Kacır, 2014 Temmuz ayında getirildiği Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini başarılı ile tamamlayarak 25 Mart tarihi itibariyle Ağaç A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyeliği de bulunan Kacır, evli ve iki çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir