GündemManşet

Cefi Kamhi’nin Yeniköy’deki villasının yarısı satıldı!

yenikoy-villa1

Türkiye’nin en zengin ailelerinden birisi olarak bilinen Yasemin-Cefi Kamhi çiftinin sahibi oldukları 20 milyon liralık villanın yarı hissesi bugün icradan satıldı. Cefi Kamhi’ye ait hissenin yeni sahibi, Bedirhan Esenlik oldu. Esenlik, 2009 yılında Cefi Kamhi’ye verdiği 3.5 milyon liraya karşılık villanın yarı hissesine ipotek koydurmuştu. İddiaya göre ödeme yapılmayınca o dönem icra takibi yapılmıştı. Ancak Yasemin Kamhi’nin itirazı sonrası söz konusu hisse satılamamıştı. Esenlik’in yaptığı itiraz sonrası Yargıtay, yüzde 50 hissenin icradan satışının önünü açmıştı.

SATIŞ 10 DAKİKADA YAPILDI

İhale bu sabah saat 09.30’da İstanbul 10. İcra Müdürlüğü‘nde yapıldı. Hazırlanan son bilirkişi raporuna göre Yeniköy’deki villanın değeri 19.5 milyon lira olarak belirlendi. 10 dakika süren ihaleye Esenlik, avukatı ve Cefi Kamhi’nin avukatı dışında kimse katılmadı.

TARAFLARDAN BİRİ ALACAK

Satışın kesinleşmesi durumunda, villanın yarı hissesi Yasemin Kamhi’ye, kalan hisse ise Bedirhan Esenlik’e ait olmuş olacak. Açılacak yeni bir davada yapılacak yeni bir satışla, taraflardan biri villanın tamamının sahibi olabilecek. Cefi Kamhi (64), bir dönem Türkiye’nin önde gelen işadamları arasında yer alıyordu. Birçok iş örgütünde görevi bulunan Kamhi, halen TÜGİAD Onursal Başkanlığı konumunda. 1995-99 döneminde Meclis’te DYP Milletvekili olarak görev yapan Kamhi, bir süreden beri yaşadığı mali sıkıntılarla gündemdeydi.

Hürriyet

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler