GündemManşet

CHP ve AK Parti’den Kılıçdaroğlu’na suikast girişimine ortak tepki!

_ayrac

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de gerçekleştirilen suikast girişimine AK Parti ve CHP’nin ilçe başkanlarından tepki geldi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası siyasette ortaya çıkan uzlaşı kültürünün yansıdığı mesajlarda, söz konusu suikast girişiminin Türk halkına karşı yapıldığı vurgulandı.

_ayrac

salihbayraktar

BAYRAKTAR; “BU SALDIRI BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZ”

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, söz konusu saldırı sonrasında yayınlandığı mesajında şu ifadeleri kullandı. “Sarıyer Ak Parti ilçe teşkilatı olarak, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun geçişi güzergahında meydana gelen saldırıyı kınıyoruz. Milletimiz üzerinde oynanmak istenen bu kirli oyunlar birlik beraberliğimizi bugüne kadar bozamadı ve bundan sonrada bozamayacaktır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na konvoyda yer alanlara ve tüm CHP’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletirken terörü lanetlediğimizi bir kez daha tüm kamuoyuna duyururuz.

(AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar)

mehmetdeniz_9mayis_aciklama

DENİZ; “KORKAKLAR YARI YOLDA, CESURLAR AKILDA KALIR”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ise konuyla ilgili olarak şu mesajı yayınladı; “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin Şavşat ilçesinde saldırı olmuştur. Yaralılar var, 1 vatandaşımız da hayatını kaybetti. “Geçmiş olsun” “Allah rahmet etsin” demekle yetinmemiz mümkün değildir. Devlet yönetimi de aynı açıklamayı yaptı. Genel Başkanımıza yapılan saldırı suikast girişimi yeni değildir. Şehit cenazelerinde kurşun atıldı. Şimdi de direk CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin Şavşat ilçesinde silahlı saldırıda bulunulmuştur. Ana muhalefet partisinin lideri bir ilden bir ile gidemiyorsa bunu basit cümlelerle geçiştirmek mümkün değildir.

Sayın Genel Başkanımızın, Cumhuriyetin kurucu değerlerine, laik demokratik cumhuriyete bağlılığı ve darbe girişimine karşı koymuş olduğu duruşu ile bazı kesimleri rahatsız etti. Ülkeyi bölmek isteyen cumhuriyet düşmanları Genel Başkanımızı hedef tahtasına oturttular.

İçişleri Bakanı yapılan saldırının PKK tarafından gerçekleştirdiğini söylüyor. Her kim tarafından yapılırsa yapılsın Cumhuriyet Halk Partililer yollarından dönmezler, yarı yolda kalmazlar. Korkaklar yarı yolda, cesurlar akılda kalır. Genel Başkanımızın ziyaretlerini kesmemesini ve cesurca programına devam etme arzusuna gerçek bir devlet adamının tavrı olarak görüyorum. “Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka kimse alamaz” diyen Genel Başkanımıza yapılan saldırı Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılmıştır. Topyekün mücadeleye devam edeceğiz. Hiçbir kuvvet yolumuzdan çeviremeyecektir.

Saygılarımla
Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı

sukru-genc-sariyer-belediye-baskani1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir