GündemManşet

CHP’Lİ DİDEM ENGİN, BAKAN VEYSEL EROĞLU’NA SORDU: “İSTANBUL’DA YAĞMUR DUASINA NE ZAMAN ÇIKACAKSINIZ?”

didem-engin32_ayracTBMM Genel Kurulu’nda İstanbul’un su sıkıntısı ile ilgili bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, İstanbul barajlarının doluluk oranının yüzde 36.4’e düştüğünü hatırlattı ve “İstanbul 22 yıldır AKP tarafından yönetiliyor ve maalesef hala su sorununa çözüm üretilebilmiş değil” dedi.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Konuşmasına ebediyete intikalinin 78. yıl dönümünde Atatürk’ü sevgi ve özlemle anarak başlayan Didem Engin, birkaç gün önce, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yapılan “İstanbul’un 2071 yılına kadar içme suyu sıkıntısı yok” açıklamasına değinerek “İSKİ’nin bugünkü verilerine göre İstanbul’da barajların doluluk oranı %36.4’e inmiş durumda. Geçen yıl Kasım ayında bu oran %66.7 idi. En yüksek kapasiteye sahip baraj olan Ömerli Barajı’nın doluluk oranı %39.4’e geriledi. Elmalı Barajı ise tamamen boşaldı” sözleriyle İstanbul’un karşı karşıya kaldığı su sıkıntısı tehlikesini hatırlattı.

 istanbul-baraj2

İSTANBUL’U 22 YILDIR SİZ YÖNETİYORSUNUZ

“Uzmanlara göre İstanbul’un bırakın 2071’i yalnızca 3 aylık suyu kalmış durumda” diyen Didem Engin, “İstanbul 22 yıldır AKP tarafından yönetiliyor ve maalesef hala su sorununa çözüm üretilebilmiş değil. İnanıyorum ki ilk yerel seçimde İstanbullular bunun hesabını AKP’den soracaktır.” sözleriyle AKP’nin İstanbul’u yönetmekte başarısız olduğunu vurguladı.

Bakan Veysel Eroğlu’nun “Ne zaman ihtiyaç olursa Allah yağmuru gönderiyor” sözlerini de hatırlatan Didem Engin, “Sayın Bakan’a soruyorum: Yağmur duasına ne zaman çıkacaksınız?” sorusunu yöneltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir