GündemManşet

CHP’li Ekrem Tekçe uyardı, meclis tarihi hatadan döndü!

   ekrem-tekce-sariyer-belediye-meclis-uyesi-1

_ayracSarıyer Belediye Meclisi’nde bugün yapılan Şubat ayı ikinci oturumuna yıllardır tapu çilesi çeken yüzlerce vatandaş da katıldı.

***

Tapu tahsis belgelerini gerçek tapuya çevirebilmek için mecliste görüşülen 2981 Sayılı İmar Affıyla ilgili hazırlanan önergeye AK Parti’nin şerh koyduğuna dikkat çeken CHP’li Ekrem Tekçe; “Eğer bu önerge bizim meclisimizden AK Parti’nin şerhiyle Büyükşehir’e giderse oradan kesinlikle geçmez” diye uyardı.

***

Tekçe’nin uyarısından sonra hareketlenen meclis, AK Partililerin şerhi kaldırmasından sonra önergeyi oy birliği ile meclisten geçirdi. Tekçe’nin uyarısı sayesinde meclis tarihi bir hatadan döndü.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi bugün Şubat ayı ikinci oturumunu Darüşşafaka’daki Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya yıllardır tapu bekleyen ve değişik mahallelerden gelen yüzlerce Sarıyerli vatandaş da katıldı. Mecliste, 2981 sayılı imar affı yasasıyla ilgili hazırlanan önerge hem AK Parti hem de CHP’lilerin ortak oylarıyla oy birliğiyle kabul edildi.

belediye-meclis-toplantisi-sariyer-5subat-2016-1

SALONDA ZAMAN ZAMAN SÖZLÜ SATAŞMALAR YAŞANDI

Mahalle Dernekleri Platformu tarafından hazırlanan 2981 sayılı kanunla ilgili çalışmaların yürütülmesiyle ilgili önergenin oylaması öncesi AK Partililer ile CHP’liler arasında sözlü sataşmalar yaşandı. İki parti arasındaki sataşmaya zaman zaman salondaki vatandaşlar da katıldı. Tapu tahsis belgelerinin gerçek tapuya dönüştürülmesi için belediye meclisinden başlatılan süreci yakından takip eden vatandaşlar, yıllardır çözülmesini istedikleri tapu meselesinin bir an önce çözülmesini istiyor.

belediye-meclis-toplantisi-sariyer-5subat-2016

TEKÇE; “AKP ŞERHİ KALDIRMAZSA BU İŞ İBB’DEN DÖNER”

Sarıyer Belediye Meclisi’nde bir konuşma yapan CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ekrem Tekçe, hem AK Partilileri hem de kendi partililerini uyardı. AK Partililerin mecliste görüşülen bu önergeye şerh koymaları halinde kararın, Büyükşehir Belediyesi’nden geçmeyeceğini ifade eden Tekçe, bu yüzden şerhin mutlaka kaldırılması gerektiğini söyledi. Tekçe’nin uyarısından sonra salondaki vatandaşlar da şerhin kaldırılması konusunda salonda seslerini yükseltmeye başladı. Kısa süreli bir gerginliğin ardından verilen 5 dakikalık ara sonrasında AK Partililer, şerh değil “bilgi notu” olarak ifade ettikleri şerhi kaldırdı.

CHP’li Ekrem Tekçe’nin uyarısından sonra AK Partililerin şerhi kaldırmasıyla birlikte söz konusu önerge, her iki partinin ortak kararıyla oy birliğiyle meclisten geçti. Kararın meclisten geçmesinden sonra meclisi takip için gelen vatandaşlar derin bir nefes aldı.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir