GündemManşet Altı

EÇADEM YENİ YILA SANATLA “MERHABA” DEDİ

ecadem2

EÇADEM’li öğrenciler, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı yeni yıl partisinde hazırladıkları Kibritçi Kız adlı oyunu sergilediler.

Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Koç Üniversitesi tarafından hayata geçirilen Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM), birinci yılını geride bırakırken yeni yılı çocuklar, aileler, gönüllü vatandaşlar ve çalışanlarla birlikte karşıladı. EÇADEM Müdürü Güler Başaran organizatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte, 1. yıl videosu heyecanla seyredildi. Başkan Şükrü Genç’in çocuklarla birlikte kestiği yeni yıl pastasının ardından drama ve el sanatları sertifikaları dağıtıldı.

ecademsukrubaskan

Başkan Genç: “Yaşam zaten bir engel”

Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Özay Sert’in teşekkür konuşmasının ardından bir konuşma yapan Başkan Genç, acıma duygusunun bir kenara bırakılıp eşitlik ilkesinin öne çıkarılmasının gerekliliğini dile getirdiği konuşmasında, yaşamın başlıca bir engel olduğunu belirtti. Başkan Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz engelli sorunlarını engelli vatandaşlarla konuşarak çözmeye çalışıyoruz. Engelliliği bilmeyen engelliyi anlayamaz. Engelliliği bilmek için de engelli olmak gerekmez çünkü herkes zaten birer engelli adayıdır. İyi analiz, samimiyet ve gönül verme ile olur. Biz her konuda olduğu gibi engellilik konusunda da dayanışma içinde olmazsak, ellerimiz birleşmezse esas engel o zaman başlar” Başkan Genç konuşmasının sonunda emeği geçen çalışma arkadaşlarına, gönüllü vatandaşlara ve EÇADEM çalışanlarına teşekkür etti.

ecadem4
Sertifikalar Başkan Genç ve Başkan Yardımcısı Erdem’den

Düzenlenen yeni yıl eğlencesinin ardından Başkan Şükrü Genç ve Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, emeği geçenlere birer teşekkür belgesi ve plaket verirken Başkan Genç ayrıca öğrencilere Drama ve El Sanatları sertifikalarını dağıttı. Etkinliğe Sanatçı Sadık Gürbüz ve Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nüvit Demircan da katıldı.

ecademacademecadem3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir