GündemManşet

El konulan FETÖ okulu İstinye Ufuk Koleji, İmam Hatip’e çevrildi

Yeniköy Bağlar mevkiindeki FETÖ okulu İstinye Ufuk Koleji’ne, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra el konulmuştu. 33 dönümlük alanda hizmet veren dev okul, darbecilerin Boğaziçi Köprüsü’nde şehit ettiği “Muharrem Kerem Yıldız”ın adını alarak İmam Hatip Okulu’na çevrildi.

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra el konulan Yeniköy Bağlar Mevkii’ndeki İstinye Ufuk Koleji (Fatih Koleji), İmam Hatip Okulu’na çevrildi. Okula, darbe gecesi Boğaziçi Köprüsü’nde şehit edilen 29 yaşındaki Muharrem Kerem Yıldız’ın adı verildi. “Şehit Muharrem Kerem Yıldız İmam Hatip Okulu” 33 dönümlük alanda modern binalarda hizmet verecek.

SİVAS’TA DOĞDU, ASLEN GİRESUNLU

Ailesiyle birlikte Kağıthane’de yaşayan ve Media Markt’ta çalışan “Muharrem Kerem Yıldız” 15 Temmuz gecesi darbeciler tarafından şehit edildiğinde henüz 29 yaşındaydı. 1987 yılında Sivas’ta doğan Yıldız, aslen Giresun Çamoluk kökenli. Boğaz Köprüsü’ndeki darbeci askerlere karşı direnen Yıldız, açılan ateş sonucu şehit düştü. Kağıthane’nin 4 demokrasi şehidinden birisi olan Yıldız’ın cenaze namazı Ortabayır Merkez Camii’nde kılındı. Kağıthane’de binlerce kişinin katıldığı cenaze namazını Kağıthane Müftüsü Mevlüt Haliloğlu kıldırdı. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın da katıldığı namazdan sonra şehit Yıldız’ın cenazesi Sarıyer Kilyos Mezarlığı’nda toprağa verildi.

33 DÖNÜM ARAZİ 28 YILLIĞINA KİRALANMIŞTI

15 Temmuz darbesinden sonra kapatılan ve el konulan İstinye Ufuk Okulları bir süre önce adını Fatih Okulları olarak değiştirmişti. Yeniköy Mahallesi sınırları içinde kalan ve mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde olan 33 bin 661 metrekarelik bir arazi, FETÖ’nün şirketlerinden Hale Eğitim Hizmetleri’ne 28 yıllığına kiralanmıştı. Söz konusu şirket toplam 3 milyon lira kira ödemek şartıyla bu arazinin kullanım hakkını almış, üzerinde dev binalar yaparak İstinye Ufuk Okulları’nı inşaa etmişti. Tapuda İstinye Mahallesi 388 ada 13 parsel üzerinde kurulan okulun inşaatı sırasında göçük faciası yaşanmış, 33 yaşındaki Üzeyir Özdemir ile 24 yaşındaki Şenel Görgülü iş kazasında yaşamını yitirmişti.

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir