GündemManşet

EMİRGAN’DA “OTOPARK” KRİZİ! SAVCILIK OLAYA EL KOYDU!

emirgan-otopark1 (1)_ayracEmirgan’da Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait bir arazinin usulsüz bir şekilde otoparka çevrilmek istenmesi krize neden oldu. Sarıyer Belediyesi’nin, elinde arazinin kira sözleşmesi bulunmadığı halde söz konusu yeri otoparka çevirmek istediği öğrenilen bir emlakçıyı savcılığa şikayet ettiği öğrenildi.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Emirgan’da şu sıralar otopark krizi yaşanıyor. Sakıp Sabancı Müzesi’nin arkasında yer alan Emirgan Çeşmesi Sokak’ta bulunan yaklaşık 600 metrekarelik arazinin iddiaya göre usulsüz şekilde otoparka çevrilmek istendiği öğrenildi.

ARAZİ MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ’NE AİT

Emirgan’daki otopark krizi şöyle gelişti; “Her şey bölgedeki bazı vatandaşlardan Sarıyer Belediyesi’ne gelen şikayetlerle başladı. Sarıyer Belediyesi kendisine gelen, Milli Emlak’a ait arazinin çöplüğe döndüğü ve yıllardır kullanılmadığı için pislikten geçilmediğini yönündeki şikayetler üzerine harekete geçti. Vatandaşların şikayetini dikkate alan Sarıyer Belediyesi ekipleri, söz konusu arazide ot biçimi, temizlik işlemi ve kurumuş ağaçların kaldırılması için çalışma başlattı. Sarıyer Belediyesi işçilerinin arazideki temizlik işlemini tamamlamasından sonra iddiaya göre S.D isimli bir emlakçı, söz konusu araziyi Milli Emlak Müdürlüğü’nden otopark yapmak üzere kiraladığını savunarak araziye iş makinaları soktu. Kepçe ve kamyonlar tarafından yapılan çalışmalar sırasında, çevredeki vatandaşlar Alo 153’ü arayarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve polise şikayetçi oldu. Bölgeye gelen Büyükşehir ve polis ekipleri söz konusu arazinin usulsüz bir şekilde otoparka çevrilmek istendiğini tespit etti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri arazinin işgal edilmesini önlemek için iş makinası getirerek arazinin ön kısmına derin çukurlar açtı.

SARIYER BELEDİYESİ OLAYI SAVCILIĞA TAŞIDI

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre Sarıyer Belediyesi de olayı yargıya taşıdı. Temizliğini yaptığı arazinin usulsüz bir şekilde “otoparka” çevrilmek istendiğini belirten belediye, bu olaydaki tüm sorumluların yargılanmasını istedi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın şikayet üzerine Emirgan’daki otopark krizine el koyduğu öğrenildi.

emirgan-otopark1 (2) emirgan-otopark1 (4) emirgan-otopark1 (5)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler