GündemManşet

Eyüp Odabaşı Sporcular Parkı açıldı!

1

_ayrac

Sarıyer spor camiasının efsane ismi Merhum Eyüp Odabaşı’nın adı Yenimahalle’de bir parka verildi. Sarıyer Belediyesi’nin yaptırdığı parkın açılışına, Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, siyasetçiler ve çok sayıda mahalleli katıldı.

_ayrac
 SARIYER GAZETESİ / IRMAK USTA

Sarıyer spor camiasının sevilen ve efsane isimlerinden merhum Eyüp Odabaşı’nın ismi, Yenimahalle’de bir parkta yaşayacak. Sarıyer Belediyesi’nin yaptırdığı ve ismini Eyüp Odabaşı Sporcular Parkı olarak belirlenen park açılışı, görkemli bir törenle yapıldı. Park açılışından önce, Katı Atık Kirlenmesi Araştırma ve Denetimi Türk Milli Komitesi (KAKAD) ve Kriton Curi adlı çevre kuruluşları ile Sarıyer Belediyesi, çevre konusunda karşılıklı çalışmayı içeren bir protokol imzaladı.

İmza töreninin ardından kürsüye, Eyüp Odabaşı’nın yakınları çağrıldı.  İlk olarak konuşmayı CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin yaptı. Ardından konuşma sırası İbrahim Balcı, Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e geçti.

3

 

KEL YAKUP’UN ADI  DA YAŞATILACAK

Törende konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bir de müjde verdi. Sarıyer’in sevilen isimlerinden Kel Yakup lakaplı Merhum Yakup Kaptan’ın isminin de bir başka parka verileceğini söyleyen Genç, törendeki konuşması sırasında büyük alkış aldı. Törende Eyüp Odabaşı’nın kızı da Başkan Genç’e plaket takdim etti. Bir diğer plaket de Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar tarafından Genç’e verildi. Yenimahalle Spor Kulübü adına Arif Odabaşı da plaketini Başkan Genç’e verdikten sonra son plaket Muhtar Ahmet Çınar’ın Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’a vermesiyle son buldu. Plaket töreninin ardından kurdele kesilerek parkın açılışı yapıldı. Açılış töreni sonrasında parkta vatandaşlara Sarıyer Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.

4

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir