GündemManşet

FSM VE BALTALİMANI’DA YIKIMI YAPILAN KAÇAK BİNALARIN SAHİPLERİ, YIKIMDAN GÜNLER ÖNCE PEK ÇOK KEZ UYARILMIŞ!

FSM yıkım1 (2)

_ayracFSM ve Baltalimanı’da yıktırılan kaçak binaların sahiplerinin, yıkımdan günler öncesi Sarıyer Belediyesi seyyar zabıta ekiplerince “Kaçak inşaatlara izin vermiyoruz, paranıza ve emeğinize yazık olmasın. Tüm kaçaklar yıkılacak. Yasalara uyun ve çalışmalarınızı hemen durdurun” denilerek pek çok kez uyarıldığı ortaya çıktı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi ekipleri, Baltalimanı ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi başta olmak üzere ilçe genelinde özellikle son dönemde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen binalara karşı yıkım operasyonu başlattı. FSM ve Baltalimanı bölgesinde birkaç gün içinde 15-20 kaçak binanın yıkımının yapıldığı öğrenildi. Yıkımların eski ve mevcut gecekonduları kapsamadığı sadece son dönemde yeni yapılan kaçak yapılara yönelik olduğu belirtildi.

KAÇAK İNŞAATLARA GÜNLER ÖNCESİNDEN PEŞ PEŞE UYARI

Sarıyer Belediyesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre, FSM ve Baltalimanı Mahallesi’nde yıkımı gerçekleştirilen kaçak bina sahiplerinin günler öncesinden pek çok kez uyarıldığı öğrenildi. Seyyar Zabıta ekiplerinin bölgede yaptıkları denetimler sırasında tespit ettikleri kaçaklar hakkında tutanaklar tuttukları ve bina sahiplerini, ” Kaçak inşaat yapmanıza izin vermiyoruz, yıkım ekiplerimizce bu inşaatlarınız kesinlikle yıkılacak. Boş yere para ve emek harcamayın. Yasalar karşısında suçlu duruma düşmeyin. Bu konuda yasalar ne gerektiriyorsa yapmak zorundayız. İnşaatı hemen durdurun” diyerek günler öncesinde pek çok kez uyardıkları öğrenildi.

DEDİKODULAR KASITLI, FIRSATÇILIĞA İZİN VERMEYİN!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kaçak inşaat yapan fırsatçılara izin verilmemesi konusunda Zabıta’ya kesin talimat verdiği ancak yıllar önce yapılmış mevcut binalara ise dokunulmamasını istediği öğrenildi. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “hangi partiden ya da siyasi görüşten olduğu hiç önemli değil, kim kaçak inşaat yapıyorsa ve yasaları hiçe sayıyorsa gereğini yapın” diyerek ekiplerini net bir şekilde uyardığı belirtildi. Bu arada bazı mahallelerde “Belediye kaçak inşaatlara bir şey demiyor, herkes istediği inşaatı yapabilir. İsteyen istediği binayı diksin” tarzında kasıtlı olarak dedikodular çıkartıldığı ve belediye ekiplerinin aynı zamanda bu gerçek dışı siyasi propagandayla da mücadele etmeye çalıştığı öğrenildi.

ŞÜKRÜ GENÇ’E MAHALLELERDEN DESTEK YAĞIYOR

Sarıyer’de mülkiyet sorununun çözümü konusunda çalışmalar yürütülürken bir yandan da yeni kaçaklara göz yumulmamasını isteyen Başkan Şükrü Genç’e, pek çok mahalleden ve vatandaştan destek mesajları geliyor. Belediye Başkanı Şükrü Genç’e, telefon, cep mesajı, mail ve sosyal medyadan ulaşan çok sayıda kişinin yıkımlar konusundaki hassas yaklaşımı nedeniyle kendisini tebrik ettiği öğrenildi. Sarıyer’deki mahalle dernekleri, muhtarlar ve çok sayıda kesimden Başkan Genç’e destek mesajları gelmeye devam ediyor.

AK PARTİ’DE YIKIM ŞAŞKINLIĞI, SOSYAL MEDYADA POLEMİK! 

Öte yandan FSM ve Baltalimanı’ndaki kaçak binalara ve inşaatlara karşı başlatılan yıkım operasyonu AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’nda şaşkınlık yarattı. Daha önceden Şükrü Genç’i kaçak inşaatlara göz yummakla suçlayan bazı partililer, bu kez de yapılan yıkımlara tepki gösterdi. Sosyal medyada kampanya başlatan bazı AK Partililerin ise “yıkımdan mı yoksa kaçak inşaattan yanı mı” oldukları ise bir türlü anlaşılamadı. Bazı partililerin sosyal medyada yaptıkları yorumlarda, sadece son dönemde yapılan yeni kaçaklara karşı yapılan yıkım operasyonunu sanki Sarıyer’deki tüm gecekondular hedefteymiş gibi göstermeye çalıştıkları, bazılarının ise sanki o bölgede kaçak inşaat yapmaya belediye ekiplerinin daha öncesinden izin veriyormuş gibi algı yaratmaya çalıştıkları görüldü.

ŞÜKRÜ GENÇ, YIKIM OPERASYONUNU SARIYER GAZETESİ’NE DEĞERLENDİRDİ… (okumak için aşağıdaki fotoğrafı tıklayınız)

***

sukru-genc-kacakları-yıkacagız50-bekirbatu

13 yorumlar

 1. İnsafsızlar, mahallede bir tane ruhsatlı imarlı yer mi var da yeni yapanları fırsatçılıkla suçluyorsunuz. Eski yapıları meşru yapan ne var da yeni yapıları günah keçisi ilan ediyorsunuz. Yasal yolları açtınızda ona mı uymadı bu insanlar. Yapma , çivi çakma , yıkarım, sökerim diyerek bu insanları bir adım öteye götüremediniz. Bravo, zabıta büyük iş başarmış emekleri, alın terini, umutları yerle bir etmiş.

 2. ha yas olmus 55 7 ay sarıyerde kacak bina yaparım 5 ay rizede benim yaptıgımıda ALLAH dan baska kul dokunamaz dokundurmam armutluda 4 kat yaptım kimsede yıkamadı yıktırmamda

 3. HEM VAAT VER, KAÇAK YAPILAŞMA DİKKAT ÇEKİCİ HALE GELİNCE VAATLERİNİ YUT, RÜŞVET YİYEN ZABITALAR AMİRLER BİNİ BİN PARA, BİR GÜN ÖNCE GEL YALANDAN YAPMAYIN DEYİP MİLLETİN CANINI YAKIN SONRADA KENDİ SİTENİZDE YALAN HABERLERLE PAÇANIZI KURTARACAĞINIZI SANIN.
  “Kaçak inşaatlara izin vermiyoruz, paranıza ve emeğinize yazık olmasın. Tüm kaçaklar yıkılacak. Yasalara uyun ve çalışmalarınızı hemen durdurun” (BİRDE KIRMIZIYLA BELİRTMİŞLER NE KADAR MASUMSUNUZ ,NAMUSLUSUNUZ.
  BU MİLLET BUNLARINDA HESABINI SORAR SİZE.

 4. Kimmiş bu ahmet çınar, gerçek adını yaz korkma çınar mısın fidan mısın görelim!!!!!

 5. AHMET ÇINAR sen ne gereksiz bi adamsın, armutluyla bi derdin mi var? Sen işine bak,dalkavuluk yapma. SEN KİMSİN?????

 6. varsa gücün girebiliyorsan armutluya gir şükrü zabıta görevlileri sivil araba ve sivil kıyafetle bile giremiyor. Örgüt dhkpc devrimciler halk cephesi varsa güçün gir de yık. Bekir Batu sende bu mesajı göster ama saklama mesajı yayınla gazeteci ise…….

 7. DERBENTTEKİ KAÇAKLARA GÖZ AÇTIRMIYORLAR,MAHALLEMİZDE UYANIK GEÇİNENLERE KÖTÜ OLDU, KAFALARINA GÖRE BİNA YAPAMAYACAKLAR ARTIKK 🙂 AK PARTİLİYİM AMA OYUMU ŞÜKRÜ BAŞKANA VERECEM BU SEÇİMDE SÖZ….

 8. AKP döneminde yapılan kaçaklarıda yıkmalı bence.adamlar zamanında önüne gelen gecekondu dikti, cemil özbalta ahkam kesmesin kuzpınarda

 9. Şükrü genç doğru bi iş yapmış, ben olsamda yıkardım. Millet senelerdir tapu mücadelesi versin, şimdi birileride çıkıp fırsatçılık yapıp kaçak binalar diksin oh ne ala. yıkılcak tabi.

 10. Yıkmadan bir gün önce kapımıza gelip yapmayın dediler doğru fakat başladığımız gün yani üç ay önce zabıta ekipleri kolay gelsin elinizi çabuk tutun dediklerini çabuk unuttular. Kaçak yapıdır yıkılabilir fakat şimdiye kadar nerdeydin.. Yazıklar olsun sizin gibi yönetime. Bu durumda bile insan kayırıyorlar. Bakalım bütün kaçak binaları yıkacaklarmı dahası armutluya girebileceklermi.. Bukadar milletin emeğine yazık değilmi. Bu tuzağı sarıyer belediyesi kurdu bu halka ve olan halka oldu.. Bunun hesabı er yada geç sorulacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir