GündemManşet

FSM ve Baltalimanı’nda yaklaşık 6 bin kişi, riskli alan kararına karşı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçesi verdi

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Bakanlar Kurulu kararıyla ikinci kez riskli alan ilan edilen FSM ve Baltalimanı Mahallesi’nde yaşayan binlerce kişi, karara tepki olarak Şehircilik İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçesi verdi. Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan, FSM Muhtarı Osman Karaçam ile dernek başkanı Fazlı Ceylan’ın önderliğinde bir grup, vatandaşlardan toplanan dilekçeleri Beşiktaş’taki il müdürlüğüne teslim etti. Mahallenin riskli alan ilan edilmesine karşı çıkan muhtarlar, kararın iptal edilmesini istedi.

ASLAN; “5 BİN 600 KİŞİ DİLEKÇE VERDİ”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Baltalimanı Ali Haydar Aslan, “Şuana kadar yaklaşık 5 bin 600 kişi dilekçe verdi. Yaklaşık 2 bin kişi daha dilekçe verecek. Biz riskli alan kararının kaldırılmasını ve bu yanlışlıktan dönülmesini istiyoruz. Mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

KARAÇAM; “DİLEKÇELERİMİZİ VERDİK”

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı Osman Karaçam da konuyla ilgili olarak şu bilgilendirmeyi yaptı. “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi (Armutlu) sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi kararı ile ilgili mahalle halkımız, Baltalimanı ve FSM Muhtarlığımıza dilekçelerini ve emlak beyanlarını, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne verilmek üzere ilettiler. Baltalimanı Mahallesi 800 adet dilekçe ve 650 adet emlak beyannamesi teslim ettiler. FSM Mahallesi 5 bin 682 adet dilekçe ve 5 bin 862 adet Emlak Beyannamesi konut sahipleri teslim ettiler. Tarafımıza teslim edilen dilekçeler 30.12.2016 saat 16.00’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Emeği geçen destek veren tüm mahalle sakinlerine teşekkür ederiz.”

  

Bir yorum

  1. Birlik beraberlik içinde yuvalarımızı savunmaya devam edeceğiz. Bizim rant peşinde koşanlara yedirecek toprağımız yok.en yenimiz 20 yıldır en eskimiz 80 yıldır bu mahallenin karını çekiyoruz. Çamur içinde çocuklarımızı okula gönderdiğimiz günleri unutmadık.
    Çocuklarımız burada doğdu burada ölecek. Rant peşinde koşanlar bunu sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir