GündemManşet Altı

Gelin ile kaynana hırsızlık olayını çözdü

sariyer-de-en-cok-tiklanan-gazete1_ayracGürcü Tinatin temizliğe gittiği evden 75 bin TL’lik ziynet eşyası ve bir gözlük çaldı. Sıkı iz süren kaynana ve gelin hırsızı Facebook paylaşımından yakaladı…

_ayrac

İstanbul’da bir şirkette yöneticilik yapan Avukat Meltem Ş., kayınvalidesinin yanında yatılı olarak çalışan Gürcistan uyruklu Tinatin T.’yi Sarıyer’deki evine çağırdı. Temizlik yaparken 75 bin TL değerindeki ziynet eşyası ile bir adet güneş gözlüğünü alarak evden çıktı. Durumu fark eden ev sahibi hizmetçiden şüphelendi. Hemen kayınvalidesi Gül G.’yi arayıp durumu bildirdi.

sarıyerin-en-cok-okunan-gazetesi1

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜLER

Dedektif gibi iz süren kayınvalide Gül G. hizmetçisinin telefonundaki mesajları Türkçe’ye çevirtti. Gelini ise sosyal medya hesaplarını takibe aldı. Acemi hırsız çaldığı gözlükle çekildiği fotoğrafı Facebook’ta paylaşınca yakayı ele verdi. Hırsızın kimliğinden emin olan kaynana ve gelin emniyete gidip şikayetçi oldu. Kaldığı evde gözaltına alınan Gürcü hizmetçi suçunu itiraf etti: ‘Kötü bir şey yaptım. Pişmanım. Altınları bozdurdum. Gözlüğü ise annesinin evindeki çöpe attım.’ Gürcü hizmetçi Tinatin T. çaldığı bu gözlükle poz verince yakayı ele verdi.

5 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Avukat ise ‘Şikayetçiyim’ dedi. Bunun üzerine savcılık, Tinatin T. hakkında hırsızlık suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Davanın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüleceği öğrenildi.

mustafa-tok-sadem-sariyergazetesi2d-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir