GündemManşet

GENÇ; “O HABERLERİ YAZANLAR İNSAN ZEKASIYLA ALAY EDİYOR”

sukru-genc100-1

_ayrac

İktidara yakın gazetelerde, CHP’li ilçe belediyelerinin terör örgütlerine kütüphane yaptırdığı yönünde çıkan karalama haberlere Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten çok sert yanıt geldi.  Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Genç; “Bunlar insan aklıyla ve zekasıyla dalga geçiyorlar” diye konuştu.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

***

Böylesi çirkin ve komik bir suçlamayla karşı karşıya kalacaklarını kırk yıl düşünse aklına getiremeyeceğini söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya şunları söyledi; “Yapılan yalan haberler sadece Sarıyer halkına değil aynı zamanda o gazeteleri satın alan okuyucuların zekasına da saygısızlıktır. Amaçlarını hepimizin bildiği karanlık çevreler, CHP’li belediyeler olarak bizleri terör örgütlerine kütüphane yapmakla suçlayacak kadar gülünç haberler yapmaktan bile artık çekinmiyorlar. Bu karalama haberleri yazanlar eminim ki yazdıklarına kendileri bile inanmıyordur. İlçemizde çocuklarımızın ve öğrencilerimizin kitap okuyabilmeleri için hizmet veren kütüphaneleri bile kirli siyasi amaçlarına alet ediyorlar. Kitaba ve kitap okuyana karşı bu nefreti anlamak mümkün değil. Bizler çocuklarımıza ve gençlerimize kitap ve kütüphane sevgisi aşılamaya çalışırken, onlar kitap okuyanları ve kütüphaneye gidenleri teröristmiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bu nasıl bir mantık, nasıl bir insanlıktır anlamak mümkün değil. Yapıcı ve objektif eleştiriye her zaman açığız, ancak bu kadar çirkin iftiraları ve seviyesizliği asla kabul edemeyiz. Tüm bu iftiralara yargı önünde mutlaka hesap soracağız

İŞÇİLERİMİZE HERKESTEN DAHA ÇOK SAHİP ÇIKIYORUZ

 

Sarıyer Belediyesi olarak belediyede çalışan işçilerin sosyal haklarına büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Genç; “Belediyemizde en düşük maaş 1549 TL, yemek parasıyla birlikte en düşük maaş 1.985 TL‘dir. Sarıyer Belediyesi olarak işçi haklarına verdiğimiz önem, diğer belediyelere örnek olacak düzeydedir. Tüm bunlar resmi belgelerle ortadayken hiç kimse ortaya çıkıp Sarıyer Belediyesi’ne haksızlık edemez. Yalan haberlerle bizleri toplum karşısında rencide etmeye kalkanlar, hiçbir zaman bu çirkin amaçlarına ulaşamayacak. Tüm iftiralara ve karalamalara rağmen hiç kimse bizim Sarıyer için güzel hizmetler üretmemize engel olamayacak” diye konuştu.

***

sukru-genc-alcak-saldiri3-1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir