GündemManşet

HACIOSMAN DURAĞI MOBİETT’DE GÖRÜNMÜYOR

iett

ELVAN EZBER/ ÖZEL HABER

Sarıyerliler, teknoloji ve bilişim alanındaki en son yeniliklerin bulunduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmeti MobİETT uygulamasında Ferahevler yönünde Hacıosman durağının olmamasından şikayetçi. Durağın uygulamada görünmemesi yolculara zorluklar yaşatıyor.

İstanbul toplu ulaşımında ihtiyaç duyulabilecek tüm ulaşım bilgilerine akıllı telefonlar aracılığı ile istenildiği an ulaşılmasını sağlayan harita tabanlı MobİETT uygulaması, vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. MobİETT uygulaması sayesinde İstanbul genelindeki 11 bin 569 otobüs durağının tamamı ‘akıllı durak’ haline getirildi.

iett1

İETT’YE “GÖRÜNMEZ DURAK” ŞİKAYETİ

MobİETT uygulamasını akıllı telefonlarına yükleyen kullanıcılar, konum bilgilerini paylaştıklarında harita üzerinde çevrelerinde bulunan durakları ve bu duraklardan geçen tüm otobüs hatlarının tahmini geliş saatlerini, gerçek zamanlı olarak görebiliyor. Ancak Sarıyer’deki Hacıosman durağının uygulamada görünmediğini söyleyen vatandaşlar İETT’ye şikayette bulundu.

Ferahevler yönündeki Hacıosman otobüs durağının MobİETT’de görünmemesi durakta bekleyen yolculara zorluk çıkarıyor. Bu yöndeki otobüsleri kullanan vatandaşlar, İETT’nin bu sorunu bir an önce çözmesini istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu