GündemManşet

HDP Ümraniye İlçe Binası’nın çatısından düşüp şehit olan polis memuru Numan Şeref Datlı’nın acısı Sarıyer’e de düştü!

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Kayseri’deki hain terör saldırısından sonra HDP Ümraniye İlçe Binası’na saldırmak isteyen gruba müdahale ettiği sırada, binanın çatı katından düşerek şehit olan polis memuru Numan Şeref Datlı‘nın acı haberi Sarıyer’deki yakınlarını da yasa boğdu. Şehit polis memuru Datlı’nın kardeşi Kurbet Datlı’nın Reşitpaşa’nın sevilen esnaflarından Simay Fotoğrafçılığın sahibi olduğu öğrenildi. Acı haber sadece şehit polisin yakınlarını değil aynı zamanda Reşitpaşa’daki komşu esnafları ve mahalle sakinlerini de yasa boğdu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen resmi törenin ardından şehit polis Datlı, ikindi namazına müteakip Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verilecek.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ; “HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNA DÜŞTÜ”

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Ümraniye’de şehit düşen polis memuru Datlı’nın ölümüyle ilgili olarak açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “18.12.2016 günü saat 14.05 sıralarında Ümraniye HDP İlçe Başkanlığının bulunduğu binanın terasına çıkarak terör olaylarını protesto etmekte olan iki şahsı indirmek amacıyla binanın terasına çıkan polis memuru Numan Şeref Datlı’nın basmış olduğu tentenin kırılması sonucu havalandırma boşluğundan düşerek şehit olmuştur.”

HDP: “AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ”

Şehit polisin ölümünden sonra HDP’den den başsağlığı mesajı geldi HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Twitter hesabından “Ümraniye’de saldırganları engellemeye çalışırken binadan düşen polisin ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

SARIYER GAZETESİ olarak şehit polis memuru Numan Şeref Datlı’ya Allah’tan rahmet; acılı ailesi ve tüm yakınlarına, tüm halkımıza başsağlığı dileriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir