GündemManşet

İstinye Devlet Hastanesi’ne hırsızlık şoku

istinye devlet hastanesi-sariyer

_ayrac

Polis Merkezi’ne 300 metre uzaklıktaki İstinye Devlet Hastanesi’ne giren hırsızlar, jeneratörün parçalarını çaldı. O sırada elektrikler kesilmiş olsa, büyük bir facia ile karşı karşıya kalınacaktı.

_ayrac

İstinye Devlet Hastanesi’nde gece boyunca jeneratör devre dışı kaldı. Sabaha kadar jeneratörüz kalan hastanede, elektrik kesintisinin olmaması nedeniyle büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Salı günü hırsızlar hastanenin jeneratör kabinine girdiler. Sabah saatlerinde işe gelen teknisyenler jeneratör kabininin kapısının açık olduğunu gördüler ve yapılan incelemede jeneratörün aküsünün çalındığı belirlendi. Teknisyen yedekte bulunan aküyü yerine takarak jeneratörü tekrar faal hale getirdi.

Hastane dolup taşıyor

Hastanenin, jeneratörüz kaldığından habersiz olan hastalar, muayene olmaya devam etti. İstanbul’da sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığı bu günlerde hastaneler için jeneratörün hayati öneminin bulunduğunun farkında olamayan hırsızlar, binlerce hastanın muayene olduğu İstinye Devlet Hastanesi’nin hastalarını zor durumda bıraktı.

Kaynak: Yeni Yüzyıl

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu