GündemManşet

HIRSIZLARI YAKALAMAK İÇİN FACEBOOK’TA GRUP KURDULAR

motosiklet

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyer’de sopalı ve bıçaklı hırsızlar Şener Altun’un 10 bin TL değerindeki motosikletini çaldı. Aynı mahallede bir ay içinde 20 tane motorun çalındığını ifade eden mahalle sakinleri tedirgin olduklarını ifade etti. Motosikletleri çalınan mağdurlar Facebook’ta bir grup kurup hırsızların peşine düştü.

Sarıyer’de motosikleti çalınan Şener Altun, yaşanan hırsızlık olayını şöyle anlattı: “Kapımın önünden garajın önünden motoru çaldılar. 3 kişi mahallenin başından giriyor. Birinin elinde sopalı. Biri de çaldığı motorla yavaş yavaş getiriyorlar buraya. Başka motorlara bakıyorlar. Zaten son zamanda çalınan bir ay içinde 15-20 motor çalındı bu mahalleden. Bir çete oluştu herhalde mahalle hırsızları. Ellerinde sopalar geliyorlar burada motorun direksiyonunu kırıyorlar benim motorumun. Kendi motorum, motorla da iş yapıyordum genelde. Emeğimi çaldılar. Buradan alıyorlar sürükleyerek gidiyorlar. Bizimde ailemiz var bir motor için canımızdan olmaktansa alıyorlar götürüyorlar” şeklinde konuştu.

motosiklet1

HIRSIZLARI YAKALAMAK İÇİN YEM ATIYORLAR

Aynı gün 4 motorun çalındığını dile getiren Altun, ’’Polis karakoluna gittik tutanak tutulsun diye. Sabah 8 buçukta fark ettim çalındığını. Bana 2’de gel dediler. 2’de gittiğim zaman yoğunuz biraz bekleyin dediler. Tutanaklar tutuldu. Aynı anda çalınan birkaç arkadaş daha vardı. O gün 4 motor daha çalmışlar. Aynı gün 4 motor bir ay içerisinde 20 motor çalınmış. Burası biraz daha Etiler’in altında olduğu için elit mahalle daha lüks motorlar olduğu için herkese dadanıyorlar burada. Benim motorumun değerini 10 bin liraydı. Aynı günde 4 motor çalmışlar hatta birinin çalamayıp yakmışlar” diye konuştu.

Facebook üzerinde kurdukları bir grupla sağlam motorları sokağa bırakarak yem attıklarını ve hırsızları yakalamak istediklerini ifade ederken, “Bekliyoruz geceleri artık. Birileri gelsin alsın. Burada bir tane daha motor vardı. Elektrikli motoru bile almışlar. Ertesi gün aldılar bir gün sonra. Bir önlem alıyordum. Alarm filan taktıracaktım. Bu mahallede böyle bir şey olmaz dedim. Facebook sayfamızda özel mesajlar var. Yem atıyoruz. Sağlam motorları sokağın ortasına bırakıyoruz. Geceleri bekliyoruz nöbetleşe. Çalınmasını bekliyoruz. Onlar genelde 3 kişi gelir bu gibi olaylarda. 5-10 kişi her gece sabaha karşı. Özellikle bekliyoruz çalınmasını peşine düşelim diye. Hırsızı biz yakalayalım diye. Çünkü polisler bu konuyla ilgilenmiyorlar bu aralar. Fazla duyarlı değiller. Bir tim oluşturdum. Arkadaşlar bunu söylediğim için kızacaklar ama yapacak bir şey yok. Bunlar bizim 10-15-20 bin liralık motorlarımız ama sonuçta bir emek var. Polis meblağ küçük olduğu zaman uğraşmıyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir