GündemManşet

İMAM HÜSEYİN CEMEVİ’NDE EMEĞİ GEÇENLERE PLAKET VERİLDİ

cem-vakfi-sariyer (4)

_ayracCem Vakfı’nın Cumhuriyet Mahallesi Şubesi’nin 1. Onur Yılını Maslak Steigenberger Otel’de gerçekleştirilen geceyle kutlandı. Geceye sanat, siyaset ve iş dünyasından pek çok ünlü isim katıldı.

_ayrac

HABER: MERT CİN- GÜLİZAR DEMİR

Geçtiğimiz yıl Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi’nde açılan İmam Hüseyin Cemevi’nin açılışının 1. Onur Yılında, cemevi yapımında emeği geçenlere plaket verildi. Geceye CHP İstanbul Milletvekilleri Didem Engin, Güldal Yedekçi Aslan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcıları Gökan Zeybek ve Sevgi Atalay, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz,  MHP Eski İlçe Başkanı Erdal Çoban ile belediyenin birim müdürleri, ünlü iş adamı Ethem Sancak katıldı. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da gönderdiği mesajla Cemevi’nin hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

cem-vakfi-sariyer (2)

BAŞKAN GENÇ VE SANCAK’A PLAKET VERİLDİ

Gecede İmam Hüseyin Cemevi’nin yapımında emeği geçenlere plaketleri verildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve iş adamı Ethem Sancak plaketlerini Cem Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Ebu Zeyit Kral tarafından verildi.

cem-vakfi-sariyer (5)

KADİR TOPBAŞ TEBRİK MESAJI GÖNDERDİ

Gecenin açılış konuşmasını yapan Cem Vakfı Sarıyer Şubesi Başkanı Ebu Zeyit Kral, ”Sarıyer’de yaşayan Alevi Bektaşi canlarımızın birlik ve mücadelesini yönetim kurulu olarak kutluyoruz. Başta Şükrü Genç’in, ilçe belediye meclis üyelerinin, AKP meclis üyeleri, CHP meclis üyelerinin çoğunluğu ile oy birliği ile meclisten geçen ve Büyükşehir Meclis üyeleri ile birlikte Kadir Topbaş’ ı ziyaret ederek İstanbul’un en güzel Cemevi’nin yapımını gerçekleştirdik. Cemevi inşaatının yapımında Başkan Şükrü Genç’e, Gökan Zeybek, Sevgi Atalay, Ahmet Karakoç’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, binanın yapımında maddi olarak büyük destek veren Ethem Sancak beye teşekkür ediyorum.”

cem-vakfi-sariyer (3)

“BARIŞIN TESİSİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi: ”İnsanların inançları bazında ben buyum veya şuyum demesi kadar aykırı bir şey yoktur. Bu yolun gereği insanı insan olarak almaktır, insanı insan olarak irdelemektir. Türkiye’nin içinde bulunduğu karışık ortamda, özellikle Ortadoğu’da Türkiye üzerinde oynanan oyunları, bunun yerel ortakları kimlerse, o ortaklara karşı ortak bir mücadele içinde olmak ve barışın bir an önce insanlığın temeli olan barışın inşaa edilmesi için herkesin elinden geleni yapması gerekir.

cem-vakfi-sariyer (1)

“BABAMDAN RAZILIK ALMAYI ÖĞRENDİM”

Sevgili Zeyit Kral böyle bir mücadeleye başladığında kendisinde olması gereken tek bir şey var dedim. Rahmetli babamın ve babam gibi dostlarımızdan öğrendiğim, bu toplum olmazsa olmaz en büyük değeri “razılık” almaktır. Karşının “razılığını” alacaksınız, “razılık” olmayan bir yolda yürümek, yol düşkünlüğünü getirir.

“HEP BİRLİKTE BARIŞ DİYELİM”

Bu yolun gereğini yapalım insanı başvuralım. İnsanlığın yarını için hep birlikte ele ele ellerimizi kanatırcasına birlikte olduğumuzda bu işi başarabiliriz. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu dönemi en kısa sürede aşacağına inanıyorum. 23 Nisan’da ülkemizde çeşitli illerden gelen çocukların aldığı barış kararına uyalım hep birlikte barış diyelim” dedi.

cem-vakfi-sariyer-1 (1)

cem-vakfi-sariyer-1 (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir