GündemManşet

İSPARK’TAN ŞAKA GİBİ AÇIKLAMA; “ZARAR ETMEDİK, 938 BİN LİRA KAR ETTİK!”

ispark-zarar-ediyor2

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran ayı oturumunda zarar ettiği gerekçesiyle gündeme gelen İSPARK, ilginç bir açıklamayla kendini savundu. İBB’deki CHP’li meclis üyeleri Tarık Balyalı, İsa Öztürk ve Ayla Taygaroğlu’nun imzalarıyla, meclis başkanlığı’na sunulan önergede İSPARK’ın zarar etmesinin nedenlerinin açıklanması istenmişti. CHP’lilerin önergesinde İSPARK’ın 2014’te 1 milyon 778 bin lira, 2015 yılında ise 1 milyon 31 bin lira faaliyet gösterdiği ifade edilerek, yıllık 233 milyonluk bütçeye sahip İSPARK’ın durumun incelenmesi istenmişti.

GÜNLÜK SADECE 2 BİN 500 TL KAR 

İSPARK ise yaptığı ilginç bir açıklamayla zarar etmediklerini aksine geçen yıl 938 bin lira kar elde ettiklerini vurguladı. 233 milyon liralık gelire sahip İSPARK’ın sadece 938 bin lira kar elde ettiğini açıklaması ise “pes” dedirtti. İSPARK’ın günlük sadece 2 bin 500 TL kazanç elde etmesi “O zaman İSPARK, kapısına kilit vursun ya da esnaf lokantası olarak faaliyete başlasın. Esnaf lokantası açsalar daha fazla para kazanırlar. İstanbul’un sokak ve caddelerinden para toplayan İSPARK, hiçbir ciddi giderleri yokken bu kadarcık kar ediyorsa o zaman bu durumun araştırılması lazım. Devlet Denetleme Kurulu’nun olayı mercek altına alması gerekir. Yazık bu milletin parasına” yorumlarına neden oldu.

İSPARK: “ZARAR İDDİASI ASILSIZ”

Öte yandan İSPARK, bazı gazetelerde de çıkan haberler üzerine açıklama yayınlandı. İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut, İSPARK’ın zarar ettiğine dair iddialara ilişkin açıklama yaptı. Korkut, “ İSPARK’ın zarar ettiği iddiası asılsızdır, 2015 yılında şirketimiz 938 Bin Lira kar açıklamıştır” dedi. Korkut açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İSPARK kar değil hizmet öncelikli bir kuruluştur. Şirketimiz faaliyete başladığı 2005 yılından bugüne kadar hiç zarar etmemiştir.2560 personeliyle hizmet veren İSPARK, İstanbul’u niteliksiz işletmecilerden temizlemiş ve halkın güvenini kazanmıştır. “Güvenle park, güleryüzle hizmet” sloganıyla faaliyet gösteren İSPARK, zarar ettiği iddia edilen 2015 yılında 938 Bin Lira kar açıklamıştır”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler