GündemManşet

İSTANBUL BOĞAZ’INDA TEKNELERLE DARBE KARŞITI DEV MİTİNG!

istanbul-bogazi-nda-eylem1 (1)

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

15 Temmuz darbe girişiminden sonra tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de demokrasi yanlısı eylemler devam ediyor. Bu kapsamda bugün İstanbul Boğazı’nda onlarca irili ufaklı tekne boğaza açıldı ve darbe karşıtı eylem başlattı. Sarıyer Merkez’den yüzlerce kişiyi alarak boğaza açılan teknelerde AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve çok sayıda partili bulunuyor. Ellerinde Türk bayraklarıyla tekneleri dolduran vatandaşlar, sık sık darbe karşıtı ve Erdoğan lehine sloganlar atıyor. Türk Bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğraflarıyla süslenen teknelere zaman zaman sahildeki vatandaşlar el sallayarak bazı sürücüler de korna çalarak destek veriyor.

TEMURCİ; “ROTAMIZ DEMOKRASİ”

Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, “Çok anmalı bir programda birlikteyiz. Rotamız demokrasi diyoruz. Rotamız Türkiye’nin geleceği diyoruz. Bunu anlamlı kılan şey Cuma gününden buyana ülkenin her noktasında bu millet ayağa kalktı. Bu millet kendi geleceğine sahip çıktı. Eğer bugün burada toplanabilmişsek bu gülen yüzleri, şehitlerimize borçluyuz. Onları rahmetle minnetle anıyorum. Bütün değerlerimizle sokağa ineceğiz. Bir daha bu zulüm bu ülkede yaşanmasın diye bu kurtuluş mücadelesinin erleri olacağız. Türkiye’yi daha güzel günlere taşıyacağız” açıklamasında bulundu.

Boğaz’daki dev eylemin detaylarını yazmaya devam edeceğiz! Bizi takip edin!

istanbul-bogazi-nda-eylem1 (2)

bogazda-darbeye-karsi-tekneli-miting1 (8)istanbul-bogazi-nda-eylem1 (3)

bogazda-darbeye-karsi-tekneli-miting1 (1) bogazda-darbeye-karsi-tekneli-miting1 (2) bogazda-darbeye-karsi-tekneli-miting1 (3) bogazda-darbeye-karsi-tekneli-miting1 (4) bogazda-darbeye-karsi-tekneli-miting1 (5) bogazda-darbeye-karsi-tekneli-miting1 (6) bogazda-darbeye-karsi-tekneli-miting1 (7)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler