GündemManşet Altı

İstanbul’da sis etkili oluyor

ISTANBUL'DA SIS

_ayrac

İstanbul’da gece saatlerinde etkili olan sis, görüş mesafesini düşürürken sürücülere zor anlar yaşattı.

_ayrac

İstanbul’da gece ve sabah saatlerinde sis etkili oldu.

Kent genelinde etkili olan sis nedeniyle boğaza kıyısı olan Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar ve Beykoz ilçelerinde zaman zaman görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü.

Sis nedeniyle sabah saatlerinde karayollarında yoğunluk yaşanırken, hava ulaşımında ise sıkıntı yaşanmadığı öğrenildi. Kısıtlı görüş nedeniyle boğazdan transit gemi geçişlerine izin verilmezken, İDO ve Şehir Hatları seferlerinin ise yapıldığı bildirildi.

İstanbul’da ulaşıma sis engeli

İstanbul’da Şehir Hatları’nın Adalar ve Haliç dışındaki seferleri yapılamıyor.

İstanbul’da gece ve sabah saatlerinde sis etkili oldu.Kent genelinde etkili olan sis nedeniyle boğaza kıyısı olan Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar ve Beykoz ilçelerinde zaman zaman görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü.Sis nedeniyle sabah saatlerinde karayollarında yoğunluk yaşanırken, hava ulaşımında ise sıkıntı yaşanmadığı öğrenildi.

Kısıtlı görüş nedeniyle boğazdan transit gemi geçişlerine izin verilmezken, İDO ve Şehir Hatları seferlerinin ise yapıldığı bildirildi.

ŞUBAT AYI SICAKLIK REKORU KIRILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde, Karadeniz’den Ege’ye, Akdeniz’den Marmara’ya ve İç Anadolu’ya Türkiye meteorolojik değerler açısından eşine rastlanmayan bir gün yaşamıştı. Meteoroloji, Marmara’da 78 yılın en sıcak değerinin ölçüldüğünü açıklamıştı.

Uzmanlardan 2016 için sıcaklık uyarısı

İngiliz meteoroloji uzmanları geçtiğimiz günlerde, 2016 için küresel ortalama sıcaklık tahminlerini açıklamıştı. İngiliz Meteoroloji Kurumu’ndan yapılan açıklamada, iklim değişikliği ve güçlü El Nino etkisinin, 2016’da küresel ortalama hava sıcaklığını, 2015 değerlerinin üzerine çıkaracağı belirtilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir