GündemManşet

KAFA KARIŞTIRAN SORU: AK PARTİ, YALIDA BELEŞE Mİ OTURACAK?

akparti-sariyer-ilce-baskanligi-yaliya-tasiniyor1-1 _ayrac

Ferahevler’de bulunan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer girişindeki 4 katlı boğaz manzaralı yalıya taşınıyor. İddiaya göre AK Partililer, aylık kirası yaklaşık 30 bin lirayı bulan yalıya kira parası ödemeyecek. Peki “o” yalı kimin? SARIYER OLAY bu sorunun cevabını gün yüzüne çıkardı…

_ayrac

Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, yaklaşık 5 yıl önce Sarıyer Merkez’den Ferahevler’e taşınmıştı. Dönemin İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in partiyi kendi mahallesine taşıması ve o yıllarda partinin emlak ofisiymiş gibi kullanılması siyasi çevrelerde hep eleştiri konusu olmuştu. Ancak Hüseyin Özdemir’den sonra İlçe Başkanlığı görevine getirilen Salih Bayraktar, sürpriz bir hamleyle partinin taşınması kararını aldı.

YALININ SAHİPLERİ DURAN AİLESİ

AK Parti İlçe Başkanlığı, Sarıyer Mesarburnu Caddesi üzerindeki 53 numaralı yalıya taşınacak. SARIYER OLAY’ın yaptığı araştırmaya göre 605 ada 75 parsel üzerindeki yalının 4 sahibi bulunuyor. Yalının yüzde 30’arlık hissesi Abdullah Duran, Fatih Duran ve Murat Duran ait. Duran ailesinin yalısında 10’da bir hisse de Göksel Soydinç’e ait.

akparti-sariyer-ilce-baskanligi-yaliya-tasiniyor1-2

AK PARTİ KİRA ÖDEYECEK Mİ?

Sarıyer Öğretmenevi ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yalısının hemen yanında bulunan 4 katlı yalı, ünlü iş adamı Erdal Aksoy’un film seti olarak kullanılan medyatik yalısına da komşu. Yalı bir süre önce Berk Dershanesi olarak kullanılmıştı. İddiaya göre yalının sahipleri Duran ailesinin, aylık 30 bin liralık kiradan vazgeçtiği ve AK Parti’ye büyük bir kira jesti yaptıkları konuşuluyor. Salih Bayraktar yönetimindeki AK Parti’nin olası erken seçime burada hazırlanacağı ve geniş bir bahçeye sahip yalıda pek çok organizasyonun yapılacağı öğrenildi. Yapılacak tadilat ile birlikte yalının önümüzdeki günlerde renkli bir açılış töreniyle ilçe başkanlığı olarak faaliyete geçmesi bekleniyor. Bu arada CHP camiasında “AK Parti artık yalı partisi” şeklinde eleştiriler de yavaştan dillendirilmeye başlandı.

sariyer-dernek-coplugune-dondu1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir