GündemManşet

Kapı dışarı edilen üyeler Darüşşafaka’yı ve kayyumları protesto etti

norse_darussafaka_sariyergazetesiSON2_ayracGeçtiğimiz günlerde polisin ani baskınıyla el konularak, kayyum atanan Norse Fitnessstation Spor Kulübü’nün mağdur olan üyeleri, kulüp önünde bir araya gelerek eylem yaptı._ayrac

Darüşşafaka spor tesislerini işleten Norse adlı firmaya yönelik haciz nedeniyle, Türkiye’nin en büyük spor tesisine el konularak kayyum atanmıştı. El konulma işleminin yaşandığı gün tesiste bulunana üyeler, mayolarla kapı dışarı edilmişti. Kayyum atanmasından beri kapalı tutulan spor tesisinin 6 bin üyesi bulunuyor. Mağdur edilen üyeler hafta sonu spor tesisinin önüne gelerek eylem yaptı. Binlerce lira vererek üye oldukları spor kulübünü kullanamadıklarını ifade eden üyeler, kayyumlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

ON BİN SPORSEVER MAĞDUR EDİLDİ
norse_darussafaka_sariyergazetesiSON5

Spor tesislerinin önünde yapılan basın açıklamasında 10 bin Norse Fitnesstation üyesinin şirkete ait 3 salonun kapatılmasıyla maddi ve manevi zarar gördükleri ifade edilerek, yetkililer göreve çağrıldı.

TESİS ÜYELERİNİN BİNLECE LİRASI KAYBOLDU
norse_darussafaka_sariyergazetesiSON1

Basın açıklamasında “Türkiye’de spor salonu açmak ve insanları kandırmak bu kadar kolay mı?” diye soran üyeler, “1 ile 5 yıl arası üyelik ücretlerini peşin ya da kredi kartıyla taksitlerle ödeyen ancak ücretlerini geri alamayan ve konuyla ilgili bilgilendirmeyen binlerce üye şimdi dava açmaya hazırlanıyor.

BEŞ YILLIK ÜYELİK 9 BİN LİRA
norse_darussafaka_sariyergazetesiSON3

Şirketin iflas ettiği ve salonlara devlet tarafından el konulduğu söyleniyor. Ancak biz üyelere Norse tarafından herhangi açıklama ve bilgilendirme yapılmamıştır. Hiçbir şirket çalışanına ulaşamıyoruz” dedi. Tesisin 5 yıllık üyelik ücretinin 9 bin lira olduğu ve bazı üyelerin tedavi amaçlı spor aktivitelerine katıldığı öğrenildi.

İFLAS DAVASI SÜRERKEN YENİ ÜYELER ALINMIŞ
norse_darussafaka_sariyergazetesiSON4

2014’de beri icra ve iflasın davası devam etmesine rağmen yeni üye kaydının ve üye yenileme işleminin yapılmaya devam edilmesine isyan eden üyeler, mağduriyetlerinin giderilmesini isteyerek, “Biz sporseverler yaklaşık bir haftadır nereye gideceğimizi be yapacağımızı bir yetkiliden açıklama bekliyoruz” diye konuştu. Üyeler daha sonra Darüşşafaka Merkezi’ne yürüyerek, burada alkışlarla Darüşşafaka yönetimini protesto etti.

DARÜŞŞAFAKA VAKFI EĞİTİME ARA VERMEDİ

Darüşşafaka Vakfı’na ait tesislerin işletmecisi Norse’ye gelen haciz onlarca öğrenciyi de mağdur etmişti. Tesis içindeki bir bölümü işletmeci firmadan kiralayan Süper Çocuklar Anaokulu’da hacizden payını almıştı. Vakıf, tesis içinde bulunan anaokulunda öğrencilerin mağdur edilmemesi için yılsonuna kadar eğitime devam edileceğini açıkladı.

TESİSTE NELER VAR
norse_darussafaka_sariyergazetesiSON

Maslak Darüşşafaka Tesisleri içerisinde yer alan Norse Fitnesstation bölgenin en büyük spor tesisi. 25.000 metrekare alana kurulu tesisin içerisinde fitnes alanı, yarı olimpik ve olimpik havuzlar, tenis kortları, basketbol sahası, tiyatro salonu ve bir anaokulu bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir