GündemManşet

Kazıklı Yol’da duba güvenliği artık yok

 bu
_ayracKazıklı Yol’da bulunan dubalar Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenmek için sökülüyor. Tüm dubaların aynı anda sökülerek sahil şeridinin güvenliksiz bırakılması ise tepki çekti._ayrac

Büyükdere Kazıklı Yol’un üzerinde yaya güvenliği için bulunan dubalar değişiyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilen ve kısa bir süre önce beyaza boyanan dubaların neden yenilendiği ise bilinmiyor.

KAYNAK MAKİNASI VE VİNÇ YARDIMIYLA SÖKÜLÜYOR
BU (2)
Su kenarı

Jeneratör ve büyük bir vinç yardımıyla çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, zincirlerini söktükleri dubaları önce kaynak makinasıyla kesiyor ardından da yol kenarına getirilen vinçle yerlerinden sökerek, bir kamyona yüklüyor.

VATANDAŞTAN “GÜVENLİK” TEPKİSİ
Güvenlik

Dubaların değişiminin bir-kaç hafta sürebileceği öğrenilirken, sökülen dubaların yerlerine güvenlik önlemi alınmaması ve kaldırım kenarındaki sahil şeridinin güvenliksiz bırakılması vatandaşın tepkisini çekti. Parça parça yapılmak yerine tüm sahil şeridindeki dubaların aynı anda sökülmesine tepki gösteren bir vatandaş, “Peki ya buradan düşüneler olursa ne olacak? Düşen bizdendir mi olacak?” dedi.

PARK GÜZERGAHINDAKİ DUBALARDA KALKIYOR
bunlar (1)

Sökülen dubaların bir kısmı Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı’nın hemen yanı başındaki sahil şeridini de kapsıyor. Çocukların ve çocuklu ailelerin, parka gelmek için kullandığı güzergahın, bu denli korumasız bırakılması ise parka gelen aileleri endişelendirdi.
bunlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir