GündemManşet

KIBRIS MÜZAKERESİ! AK PARTİ VE CHP’LİLER GİRNE’DE BULUŞTU!

 meclis-uyeleri-kibris-ta (2)_ayracAK Parti ve CHP’li meclis üyelerinden oluşan bir grup, 4 günlüğüne Kıbrıs’a gitti. BEKAD tarafından organize seminere katılmak için bu ülkeye uçan meclis üyeleri, Girne Limanı’nda bol bol hatıra fotoğrafı çektirip, kentin tarihi ve turistik yerlerini birlikte gezdi.

***

Heyetteki AK Parti ve CHP’li bazı isimler, bu ay ki belediye meclisinde birbirlerine çok sert sözlerle yüklenmiş, mecliste tansiyonun yükselmesine neden olmuşlardı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ ÖZEL ANALİZ /SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi’nde KIBRIS BAHARI yaşanıyor. BEKAD tarafından 25-28 Nisan tarihleri arasında Girne’deki Merit Crystal Cove Hotel’de düzenlenecek seminerlere katılmak için Sarıyer’den bir grup meclis üyesi Kıbrıs’a uçtu. Kıbrıs’a giden heyette hem AK Parti hem de CHP’li isimler yer aldı. AK Partililer arasında Meclis Grup Başkanı Av. Nurettin Çelik, Adem Özel, Abdullah Günaylı, Verda Yiğit yer alırken CHP’den ise Hüseyin Coşkun, Gökan Zeybek, Aysın Günen, Mustafa Balcı, Sevim Yalınkılıç, Sevim Çelebi, Veysel Yeşil, Nihal Nevruz gibi isimler yer aldı. Kıbrıs’a birlikte giden heyetteki bazı meclis üyeleri bu ay ki belediye meclisinde birbirleriyle sözlü kavgaya tutuşmuş, mecliste gerilim yaşanmasına neden olmuştu. Mecliste yaşanan kebabçı ve çakal polemiği yüzünden salonda uzun süre ortalık karışmıştı.

TARİHİ VE KÜLTÜREL YERLERİ BİRLİKTE GEZDİLER!

meclis-uyeleri-kibris-ta (3)

4 gün boyunca devam edecek programa katılmak için Kıbrıs’a birlikte uçan meclis üyeleri, meclisteki polemiklerin aksine kentin tarihi ve kültürel yerlerini hep birlikte gezdi. AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri aynı zaman da BEKAD uzman ekibi tarafından kendilerine verilen seminerlere katılarak bilgi ve birikimlerini arttırma fırsatı buldu. Seminerlerde, yerel yönetimlerde gelir arttırıcı çalışmalara yönelik yapılan uygulamalar (arsa satışı, nemalandırma, menkul kıymet ihracı vb.), bu uygulamalar öncesi yapılması gereken hazırlıklar, yerel yönetimlerde borçlanma, yerel yönetimlere merkez yönetim tarafından yapılan kaynak transferleri konusunda eğitimler veriliyor.

Kısa adı BEKAD olan ve 2010 yılında kurulan Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını Mücahit Doğan yapıyor, dernek kamu ve özel kuruluşlardaki görevlilerin eğitimlerini arttırmak için çeşitli seminerler düzenliyor.

bekad1

meclis-uyeleri-kibris-ta (1)

İŞTE SEMİNERİN YAPILDIĞI OTEL

Merit

akparti1

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir