GündemManşet

KIBRISLI MUHTARLAR SARIYER’İ ZİYARET ETTİ

muhtar-kibris

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Kıbrıslı muhtarlar Sarıyer’deki meslektaşlarını ziyaret etti. Sarıyerli muhtarlar da konuklarına ilçenin güzel yerlerini gezdirdikten sonra Sarıyer Belediyesi’ne ait tekneyle boğaz turu düzenledi.

Sarıyer’in bu hafta sonu özel konukları vardı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görev yapan muhtarlar Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı’nın önderliğinde meslektaşlarını ziyarete geldi. Sarıyerli Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ve Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta tarafından karşılanan Kıbrıslı muhtarlar en güzel şekilde ağırlandı.

MUHTARLA BOĞAZ TURUNDA

Konuk muhtarlar önce Sarıyer’in görülmesi gereken doğal ve tarihi yerlerine götürüldü. Kara gezmesinin ardından misafirler için boğaz turu ayarlandı. Sarıyer Belediyesi’ne ait tekne misafirler için suya açıldı. Misafir muhtarlar Sarıyerli muhtarlarla beraber tekneye binip boğaz turuna çıktı. 3. Köprü’den Kız Kulesi’ne kadar boğazı baştan başa gezen misafirler İstanbul Boğazı’na hayran kaldı.  Güzellikler karşısında büyülenen muhtarlar bol bol fotoğraf çekti.

Mutlu ve eğlenceli geçen boğaz turunda muhtarlar aralarında kaynaştı. Gezi sırasında Ziyaretin sonunda Kıbrıslı muhtarlar bu güzel gezi ve misafirperverlik için meslektaşlarına teşekkür etti. Gezi sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir