GündemManşet

Kılıçdaroğlu söz verdi, Şükrü Genç yapmaya başladı! Şehit Uğur Taşcı’nın adı Ferahevler’deki park ve spor tesisinde yaşatılacak…

ugur-tasci-parki-spor-tesisi1 (3)

_ayracŞırnak’ın Cizre İlçesi’nde terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşcı’nın adının verileceği spor tesisinin yapımına Ferahevler’de başlandı. Sarıyerli şehit ailesini geçtiğimiz günlerde ziyaret eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, Taşcı’nın adının modern bir spor tesisinde yaşatılacağını müjdelemişti.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Şırnak’ın Cizre ilçesinde geçtiğimiz haftalarda şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşcı’nın acısı Sarıyer’e düşmüştü. Taşcı’nın şehit haberi, baba ocağı Ferahevler’deki ailesini ve o sırada şubat tatili için memleketi Samsun’da bulunan öğretmen eşini de yasa boğmuştu. Acılı aileye taziye ziyaretinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehitin isminin bir spor kompleksinde yaşatılacağını ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’e bu konuda talimat verdiğini açıklamıştı.

FERAHEVLER’DE SPOR TESİSİ VE PARKIN YAPIMINA BAŞLANDI

ugur-tasci-parki-spor-tesisi1 (4)

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatı üzerine harekete geçen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Ferahevler girişindeki belediye arsasında park – spor tesisinin yapımına başladı. Şehit Üsteğmen Uğur Taşcı’nın adının yaşatılacağı parkın yapımı son hızla devam ediyor. Sarıyer Belediyesi’ne ait iş makinaları ve hafriyat kamyonlarının çalıştığı arazideki çalışmalar tamamlandığında Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı Parkı ve Spor Kompleksi halkın hizmetine girecek. Komplekste; halı saha, jimnastik alanı, yürüyüş parkuru, oyun alanları, seyir terasları, oturma ve dinlenme alanları yapılacak.

ŞÜKRÜ GENÇ ÇALIŞMALARI DENETLEDİ, TALİMATLAR VERDİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geçtiğimiz günlerde Ferahevler’deki spor tesisi ve parkın yapım çalışmalarını denetledi. Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ile birlikte çalışmalarını inceleyen Başkan Genç, Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Adıgüzel’den bilgi aldı. Başkan Şükrü Genç; “Şehidimiz Üsteğmen Uğur Taşcı’nın adını bu parkta ve spor tesisinde yaşayacağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda Ferahevler’e, şehidimizin anısına yakışır tarzda modern bir tesis kazandıracağız” diye konuştu.

ugur-tasci-parki-spor-tesisi1 (1) ugur-tasci-parki-spor-tesisi1 (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir