GündemManşet

Küçük Armutlu’da yıkım gerginliği!

armutlu-yikim1 (1)

_ayrac

Sarıyer Baltalimanı ile Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sınırları arasında kalan Küçük Armutlu’da yıkım gerginliği yaşanıyor. Radikal’in haberine göre mahallede yıkımı protesto gösterileri düzenleniyor. Yıkım ekiplerine çok sayıda çevik kuvvet ve özel harekat polisleri de eşlik etti. Sabah saatlerinde bölgeye giden çok sayıda iş makinesi mahalleli tarafından tepki ile karşılandı. Bölgeye çevik kuvvet ekibi, TOMA, akrep ekipleri de gönderildi. Mahalle sakinleri, polisin Küçükarmutlu’yu ablukaya aldığını belirtiyor.

GAZETECİ GÜLŞEN İŞERİ GÖZALTINA ALINDI

armutlu-yikim4 (2)

Öte yandan CNNTURK.COM ise Küçük Armutlu’daki olayları şöyle duyurdu;

İstanbul Küçük Armutlu’da bu sabah üç evin yıkımı vardı. Yıkılmak istenen evlerde oturanların avukatlarının talebine rağmen yıkım kararları gösterilmedi. Aynı mahallede ikamet eden ve yaşananları görüntülemek isteyen gazeteci Gülşen İşeri gözaltına alındı. Bianet’in haberine göre, İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Küçük Armutlu mahallesinde bu sabah yıkım ekipleriyle gelen polis, olayı görüntüleyen gazeteci Gülşen İşeri’yi gözaltına aldı.

İDDİAYA GÖRE AVUKATLAR DARP EDİLDİ

İşeri, Armutlu karakoluna giden avukat Özgür Yılmaz ve Ebru Timtik’le görüştürülmedi. İşeri ile görüşmek isteyen avukatlar da iddiaya göre darp edildi. Küçük Armutlu (Fatih Sultan Mehmet) mahallesine bu sabah giden Sarıyer Belediyesi yıkım ekipleri üç evi yıktı. Ancak yıkım kararı avukatlara gösterilmedi. Avukat Yılmaz, yıkımın başlamasının ardından insanların toplandığı cemevine de biber gazıyla müdahale etti.Müdahale öğle saatlerine kadar sürdü, cemevi ve çevresinden gözaltına alınan olmadı.

Kaynak: Ulusal gazeteler

yıkım2

armutlu-yikim1 (2) armutlu-yikim1 (3)

armutlu-yikim4 (1)  armutlu-yikim4 (3) armutlu-yikim4 (4) armutlu-yikim4 (5)

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. sayın beledıye baskanımız armutlu halkı o evlerı yapalı 4 ay oldu bn sızı halkın yanında bılırdım 4 aydır sesı cıkmayan zabıta ekıplerı sımdı yıkmaya calısıyorsunuz ayıp ayıp valla bnde ev yaptım gecekondumun ustune 4 ay dan fazla oldu hıcbır zabıta ekıbıde gelmedı eger sımdı buralarda 1000 yakın ev yapıldı sız bu garıban fakır ınsanların evlerını yıkarsanız buradan sıze daha oy degıl destekcı bıle bulamassınız cnku bız sıze ınanıp sıze guvenıp ıkı dönemdr oylarımızı sıze verıyoruz ne olur buyuklugunuzu gösterın ve halka destek olun halledın su ısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler