GündemManşet

Sarıgül’den, 950 bin dolar seçim yardımı aldığı iddia edilen Sarıyerli siyasetçi kim? 50 bin dolar Sarıyer yolunda nasıl buharlaştı?

golge-adam-950bin-dolarlik-bagisin-oykusu-1

***

Yıllar yıllar önce…

Sarıyer siyasetinde yine bir seçim arifesi… Sarıyer’in yeni belediye başkanını aradığı günler… Adaylar yine arazide kıran kırana müthiş bir rekabet halinde… Mülkiyet sorununu ancak ben çözerim türü vaatlerin havalarda uçuştuğu, rakipler hakkında söylenmedik sözlerin, çevrilmedik fırıldakların kalmadığı günler…

***

İşte siyasetin böylesi ısındığı, tansiyonun böylesi yükseldiği günlerde Sarıyer’den bir aday, dönemin Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü arar. Sarıgül ile samimiyetinden ve özel hukukundan dolayı kendisinden “duygusal” yardım ister. Şükrü Genç’in rakiplerinden birisi de olan bu isim Sarıgül’ü öylesine bunaltır ki sonunda kendisine yardım sözü verilir.

***

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, kendisini sürekli para için arayan Sarıyerli siyasetçiden bir türlü kurtulamaz. Sarıgül’ün iyi niyeti üzerine Şişlili bazı iş adamlarından ve hatırı sayılır isimlerden rica-minnet bağış toplanır.

İddialara göre toplanan rakam tam 950 bin dolardır…

***

Sarıyer’in yeni belediye başkanı olma hayaliyle yanıp tutuşan uyanık adayın asıl derdi Şişli’den gelecek çantadadır… Ve mutlu sona az kalmıştır…

Sonunda o çanta hazırlanır ve yola çıkarılır. Sarıyerli siyasetçinin dört gözle beklediği çantayı getirecek şoför sonunda yola koyulur. Dile kolay tam 950 bin doların içinde bulunduğu çanta, Sarıyer’e doğru hareket eder… Sarıyerli seçmenlerin oylarının yönünü değiştirmek için kullanılacak bu para, Sarıyer’in sözde yeni belediye başkanını belirleyecekti.

***

Ancak ne var ki göz hakkı denen bir şey vardı… Biz Türk toplumu olarak eski gelenek ve göreneklerimize oldukça bağlı bir milletiz. İşte şoför de böyle düşünmüş olmalı ki araç birden bire sağa çekilip durdurulur. Şoför belki de hayatında bir daha hiç göremeyeceği dolarlara şöyle bir bakar, çantayı elleriyle okşamaya başlar. Bir yandan da şeytan onu dürtmeye başlamıştır…

Araba tekrar yola koyulup Hacıosman Bayırı’ndan indiği sırada çantadaki para çoktaaaan 900 bin dolara düşmüştür. 50 bin dolar ise göz hakkı olarak şoföre kısa günün karı olmuştur.

***

Neyse ki şoför 900 bin doları sağ salim Sarıyerli siyasetçi ve dönemin belediye başkan adayına elden teslim etmişti. Emanet, -50 bin dolar zayiatıyla yerine ulaştırılmıştı.

Ancak ne var ki bugünün parasıyla 3 milyon lirayı bulan yardıma rağmen, o aday seçimi kazanamamış ve aldığı bağış kendisine seçim ganimeti olarak kalmıştı. Sarıyerli uyanık siyasetçi, kaybederken de kazanmasını bilmiş, neredeyse bu yardımın tamamını kendi özel işinde kullanarak zenginliğine zenginlik katmıştı.

***

Ve gelelim bugüne… Bugün aynı siyasetçi Sarıgül’e siyasi ihanet etmekle suçlanacak ve Sarıgül’ün ekibi tarafından hiç sevilmeyenler listesinin belki de en başında yer alacaktı.

İşte Sarıgül’e en yakın isimlerin çok özel sohbetlerinde dillendirdiği ve bizzat benim de dost meclisinde dinlediğim bu hikayede adı geçen Sarıyerli siyasetçi acaba kim?

Şoförün göz hakkı düşüldükten sonra geri kalan 900 bin doları cebine indiren, Sarıyer’in yakından tanıdığı “o” uyanık kim?

Umarım ben bu ismi açıklamaya gerek kalmadan, kendisi cesur bir çıkışla tüm olanları Sarıyerliler’e itiraf edebilir…

Hep söylerim Sarıyer siyasetinde insanların iyi niyetini kullanıp, çaktırmadan dolarları cebe atan bu kirli zihniyet her zaman kaybetmeye mahkum olacaktır.

GÖLGE ADAM YAZDI…

golge-adam-150-bin-liralık-avanta-çeki-kim-aldı-sarıyer1-1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu