GündemManşet

MUHTARLAR GÜNÜ’NDE SİTEMLİ KUTLAMA

muhtarlar-gunu-2

Sarıyer’de 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamalarında konuşma yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, kendisini dinleyen protokole karşı sitemlerini dile getirdi. Sarıuçak, “Değerli protokol, ilçemizde bazı siyasi partilerin mahalle başkanı olarak, mahalleler de görev verdiği parti temsilcilerini, mahallelerde ön plana çıkartarak, muhtarlık müessesemize zarar vermektedirler” dedi.

muhtar-4

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamaları kapsamında Muhtarlar Federasyonu ve Muhtarlar Derneği üyeleri sabah saatlerinde Sarıyer Belediyesi, Sarıyer Kaymakamlığı ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu.

muhtar-5

Ziyaretlerin ardından saat 11.00’de Sarıyer Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Törene Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediyesi’nden yetkililer, Milli Eğitim personeli, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Muhtarlar adına dernek başkanı Hüseyin Sarıuçak Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

muhtar-1

Sarıuçak, yaptığı konuşmada muhtarlar adına sitemlerini dile getirdi. Sitemlerin hedefi olan protokol Sarıuçak’ı şaşkın bir şekilde dinledi. Sarıuçak şunları söyledi:

“Muhtar iyi bir sırdaş, iyi bir dost, iyi bir arkadaştır. Bildiği mevzuları kimseyle paylaşmaz. Devlet ve millet arasında köprüdür. Muhtarlık halkın devlet kapısıdır. Her ne kadar yeni kanunlarla işlevi azalmış olsa da, halkın her yaşamında varız. Değerli protokol, ilçemizde bazı siyasi partilerin mahalle başkanı olarak, mahalleler de görev verdiği parti temsilcilerini, mahallelerde ön plana çıkartarak, muhtarlık müessesemize zarar vermektedirler oysaki bizler hep beraber bir bütünüz. Daima ön iyi hizmeti verme yarışında hep ön plandayız. Bunu en iyi şekilde Sarıyer’de de uygulamaktayız”

muhtar-2

Törende Öznur Bektaş isimli öğrencinin “Muhtar Amca” isimli şiiri okudu. Tören,  muhtarlar ve protokolün hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

muhtar-3

muhtarlar-gunu-1

muhtarlar-gunu-5

muhtarlar-gunu-6

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler