GündemManşet

Pınar Mahallesi’ndeki Mehmet Akif İlköğretim Okulu velileri, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde protesto eylemi düzenledi!

pinar mahallesi-eylem1 (2)

_ayracPınar Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif İlköğretim Okulu’na Ferahevler’de tadilata girecek Hürriyet İlköğretim Okulu’nun taşınacağı bilgisi mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Pınar Mahalle Muhtarı Ayhan Yılmaz ve mahalle sakinleri Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

_ayrac

MERT CİN/ DERYA ERHAN/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Pınar Mahallesi bugün hareketli anlara sahne oldu. Mehmet Akif Öğretim Okulu’na, ikinci dönemde Feraehevler’deki Hürriyet İlköğretim Okulu’nun taşınacağı bilgisi mahallede tepkiye neden oldu. İki yıldır zaten Emirgan Ortaokulu ile Reşitpaşa’daki Osman Saçmacı Okulu’nu peş peşe taşımalı olarak kabul eden okula bu kez de Hürriyet İlköğretim Okulu’nun taşınacak olması velileri çileden çıkardı.

ÖNCE İMZA TOPLADILAR SONRA EYLEM YAPTILAR

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı karara tepki gösteren veliler, okul bahçesinde toplanarak imza kampanyası başlattı. Pınar Muhtarı Ayhan Yılmaz, mahalledeki STK’lar ve Pınar Spor Kulübü Başkanı Akın Soyak’ın da destek verdiği veliler, taşımalı eğitimin iptal edilmesi için imza kampanyası düzenledi.

Veliler ve bir grup mahalle sakini daha sonra topladıkları imzaları teslim etmek için Baltalimanı’nda bulunan Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gitti. Burada bina önünde toplanan kalabalık daha sonra sloganlar atmaya başladı. Veliler, okullarına başka okuldan taşımalı öğrenciler istemediklerini belirttiler. Muhtar Ayhan Yılmaz ve beraberindeki veli grubu daha sonra yetkililerle görüştü, rahatsızlıklarını onlara da anlattı.

KAPASİTENİN ÜSTÜNDE ÖĞRENCİ VAR

Pınar Spor Kulübü Başkanı Akın Soyak ve veliler, mahallede yaşanan rahatsızlığı Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya anlattı. Soyak ve veliler şunları söyledi; “Okulumuz zaten 1.5 yıldır iki tane okulu taşımalı olarak kabul etmişti. Bize başlangıçta sadece birkaç ay kalacaklar dediler, daha sonra da tadilatlar uzadı deyip bu öğrencileri 1.5 yıl bizim okulumuzda tuttular. Bizim okulumuzun kapasitesi belli, dışarıdan gelen öğrencilerle birlikte okulda düzen bozuldu. 2 bin civarında öğrenci oldu. Öğrenciler okulda dönüşümlü olarak okudukları için sabah 5 gibi kalkıyorlar, servis ve yol derken sabahın köründe yollara düşüyorlar. Çocukların hepsi perişan oluyor. Bu kadar küçük çocukları bu saatlerde yollarda süründürmek doğru değil, bu çocuklara yazık değil mi? Ayrıca mahallemizde çok sayıda sokak köpeği var, sabah erken saatlerde çocuklar sokaklarda oldukları için okula yürüyerek gelen çocuklar için büyük tehlike. Bu köpeklerin çoğu aç, çünkü sokakta yiyecek bulamıyorlar, bu köpekler çocuklara saldırırlarsa çok kötü şeyler olabilir. Ayrıca okul çok kalabalık olunca okulda hırsızlık ve kavgalar da arttı. Veliler okula gidip çocuk dövüyor, herkes gergin. Bu yüzden biz okulumuza artık yeni okul taşınsın istemiyoruz. Tadilata giren her okulun öğrencileri artık bizim okula getirilmesin, başka yerlerdeki okullara da paylaştırılsın. Sarıyer’deki yetkililer bizim tepkimizi dikkate alsınlar”

***

pinar mahallesi-eylem1 (1)

pinar mahallesi-eylem1 (3)

pinar mahallesi-eylem1 (4)

pinar mahallesi-eylem1 (5)

pinar mahallesi-eylem1 (7)

Daha fazla göster

2 yorumlar

  1. aferin velilerimizi burdanda bir daha çocuklarını daha çok sevdiklerinin anladık .MAHALLE MUHTARIMIZDA BELEDİYE BAŞKANI OLMALI. çünkü hep yanımızda

  2. Mahallemizin seçtiği muhtarimiza atanmislarin had bildirmesi kimin haddinine. Atanmislarin olsa önce karşısındaki dinlicek çözüm üretecek. Yoksa haddini bildirirler adama Arkandayiz Ayhan muhtarim başka çocuklar mutlu olcak diye bizim çocukları fedakarlık yapacak hep.birazda başka okula bakın sayın ataislar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler