GündemManşet

POLİGONDA ŞEHİT OLAN POLİSİN VURULMA ANINI ANLATTI

poligon-kazasinda-tutuklama-2478008

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyer’de atış poligonunda komiser yardımcısı Erdem Uçar’ı vurarak şehit olmasına neden olan meslektaşı M.A, taksirle ölüm ve yaralanmaya neden olmaktan tutuklandı. M.A, ifadesinde vurulma anının detaylı bir şekilde anlattı

25 Ekim günü Sarıyer Kilyos Mahallesi’nde Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu 3 nolu atış poligonundaki Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Acil Müdahale Kursuna katılan komiser yardımcısı M.A.’nın kullandığı silahın ateş alması sonucu, Küçükçekmece Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Erdem Uçar şehit oldu. Komiser Yardımcısı Rasim Erdem ise yaralandı. Komiser yardımcısı M.A., İstanbul Adliyesi’ne getirilerek savcıya ifade verdi.

atis-poligonu

 İFADESİNDE HER ŞEYİ ANLATTI

M.A., ifadesinde yaşananları şöyle anlattı; “Hızlı dolduruş ve tetik düşürme eğitimine katılmak için timimle birlikte sıradaki yerime geçtim. Her timde 20 personel bulunmakta. Bu personel arasında eğitim esnasında bir insanın çift kol aralığı mesafesinde olmaktadır.

AH DİYEREK YERE DÜŞTÜ

Gelen talimat doğrultusunda tek düdük ile belimizdeki silahı elimizle tutup, ikinci düdükle silahımızı kılıfından çıkararak dolduruş yapıp tetik düşürüyoruz. Ben de gelen talimatla birlikte diğer tüm arkadaşlarım gibi dolduruş yaparak tetik düşürdüm. Önümdeki arkadaşın ‘ah’ diyerek yere düşmesi üzerine yaralandığını fark ettim. Hemen yanına giderek ilk müdahaleyi gerçekleştirdim. Tabancamda şarjörümün takılı olduğunu o an anladım. Sonrasında ambulans gelene kadar yaralanan arkadaşımın yarasına tampon yaptım.

atis-poligonu1

BU ARKADAŞLARI TANIMAM

Sonrasında Erdem Uçar’ın önünde bulunan Rasim Erdem’in de aynı kurşunla yaralandığını öğrendim. Bu arkadaşları daha önceden tanımam bilmem ve herhangi bir husumetim yoktur.” İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği  tedbirsiz ve dikkatsiz davranması nedeniyle asli derecede kusurlu olduğunu belirtilerek “ Taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin de yaralanmasına neden olmak” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler