GündemManşet

SABAH’ın yalan haberine belediyeden hem yalanlama hem tepki!

HABER MERKEZİ / SARIYER GAZETESİ

Yandaş SABAH Gazetesi, CHP’li Sarıyer Belediyesi hakkında karalama haberlerine devam ediyor. Gazetede bugün yayınlanan haber yine pes dedirtti. Sarıyer Belediyesi‘nin Kilyos’taki bir sitede site sakinlerine kıyak olsun diyerek bir çocuk parkını gasp ettirdiği şeklindeki yalan yeni bir asparagas vakası olarak arşivlere geçti.

1

BELEDİYEDEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

SABAH’ın haberine Sarıyer Belediyesi’nden hem yalanlama hem de çok sert karşılık geldi. İşte o açıklama;  “25.04.2016 Tarihli Sabah Gazetesi’nde “Lüks Site Çocuk Parkını Gasp Etti” başlıkla yayınlanan yazıda bahsedildiği gibi parkta gasp ve işgal söz konusu değildir. Kilyos Mahallesi 931 ada1 parsel numaralı Belediyemizin hüküm ve tasarrufundaki söz konusu park alanı halihazırda boş ve düzenlenmemiş bir alan iken, Adem Kartal isimli vatandaş 21.07.2015 tarihli dilekçesi ile, Belediyemizce hazırlanacak park projesine göre bu alanı park şeklinde düzenleyerek belediyemize hibe etmek istediğini bildirmiştir.

5393 sayılı Belediye kanununun 38. Maddesinin 1. Bendindeki, Belediye başkanının şartsız hibeleri kabul etmek yetkisine istinaden, alanın park şeklinde düzenlenerek tüm Kilyos halkının faydalanabileceği kamusal bir alan oluşturulması amacıyla park bahçeler müdürlüğümüzün denetiminde park için peyzaj projesi hazırlatılmıştır.

Alan büyüklüğü 1373 m²olan kurumumuzca proje de hazırlanan etrafı ferforje ile emniyet altına alınacak bulunan projede Levrek Sokak tarafından Park girişi verilmiş olup, tenis kortu (480m²), çocuk oyun alanı(120m²) açık alan jimnastik aletleri(90 m²), oturma ve dinlenme alanları (90m²) ile yeşil alanlara (600m²) yer verilmiştir. Ayrıca Parktaki imalatlar tamamlanmamış olup henüz şantiye halindedir. Dolayısıyla, gazetede yayınlandığı gibi çocukların parka girişine müsaade edilmediği yönünde bir durum da bu aşamada söz konusu değildir.

sariyer-belediyesi-kilyos-sabah-gazetesi-yalanlama

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler