GündemManşet

SADRİ ALIŞIK PARKI SARIYER’DE AÇILDI

sadri-alisik-3

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi baştan aşağı yenilediği bir parka Yeşilçam’ın usta isimlerinden Sadri Alışık’ın adını verdi. Parkın açılışını ise aynı ismi taşıyan torunu Sadri Alışık yaptı.

Yeşilçam’a emek veren sanatçıların isimlerini parklarına vermeye devam eden Sarıyer Belediyesi, yeni bir açılışa daha imza attı. Ferahevler Mahallesi’nde baştan aşağı yenilenen bir park vatandaşların hizmetine açıldı.

sadri-alisik-5

Baştan aşağı yenilenerek 144 metrekarelik bir mini basket sahası da eklenen park, toplam 2250 metrekare alana sahip. Parkta ayrıca, 230 metrekare çocuk oyun alanı, 1574 metrekare yeşil alan ve 77 metrekare jimnastik alanı mevcut.

sadri-alisik-7

AÇILIŞI SADRİ ALIŞIK YAPTI

Açılışa Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sadri Alışık’ın aynı ismi taşıyan torunu Sadri Alışık, çocuklar ve vatandaşlar katıldı. Kurdeleyi Başkan Şükrü Genç, Sadri Alışık ve çocuklar birlikte kesti.

sadri-alisik-9

Törende bir konuşma yapan torun Sadri Alışık, dedesinin böyle güzel bir parkta yaşatılıyor olmasından duyduğu mutluluğu paylaştı. Alışık; “Değerlerine sahip çıkan belediyeler ve belediye başkanlarının olması çok anlamlı. Bu doğrultuda başta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç olmak üzere emeği geçen herkese şahsım ve Alışık ailesi adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

sadri-alisik-10

ÇOCUKLARLA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Başkan Şükrü Genç ise yaptığı konuşmada “Başlatmış olduğumuz ‘Vefa’ projesiyle Yeşilçam’ın yüzlerini Sarıyer parklarında buluşturmaya devam ediyoruz. Kültür ve sanata sahip çıkmalıyız. Alanın gerçek sahipleri sizlersiniz. Burası sizlere emanet, parkınız hayırlı olsun” dedi.

Etkinlikte çocuklara yemek ikram edildi. Şükrü Genç de çocuklarla fotoğraf çektirdi.

sadri-alisik-1

sadri-alisik-2

sadri-alisik-4

sadri-alisik-8

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler