GündemManşet

SAMA-DER BAŞKANI SERHAN BİLGEN; “2017 HEPİMİZE BARIŞ GETİRSİN”

HABER MERKEZİ/ FIRAT KAYMAZ

Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek gazete çalışanlarına başarılar dileyen ve yeni yıl kutlamasında bulunan Sarıyer Malatyalılar Derneği (SAMA-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Bilgen, 2017 yılıyla ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

BİLGEN; “SARIYER’DE YAKLAŞIK 30 BİN MALATYALI VAR”

Bilgen; 2017 yılının Sarıyer başta olmak üzere tüm ülkemizde yaşayan Malatyalılar’a ve diğer vatandaşlarımıza dostluk, barış, huzur, kardeşlik, sevgi, saygı, hoşgörü ve sağlık getirmesi dileğinde bulundu. Kısa süre önce yaşadığı sağlık sorunlarını atlattığını da söyleyen SAMA-DER Başkanı Serhan Bilgen sözlerini şöyle sürdürdü;

Sarıyer’de yaşayan Malatyalılar olarak önceliğimiz Sarıyer olup Sarıyer’in İstanbul metropolünde önemli bir kimlik kazanması için mücadele edeceğimizi gazeteniz vasıtasıyla kamu oyuna açıklıyoruz. Kısa adı SAMA-DER olan derneğimizin çalışmaları 2017 yılında farklı faaliyetleriyle gündeme gelecektir. Sarıyer’de yaklaşık 30.000 civarında Malatyalı yaşamakta olup Malatyalılar’ın özveri ile dostluk ve dayanışma içerisinde kalarak Sarıyer’in her türlü iyi yönde kalkınması ve gelişmesi noktasında gayret göstermektedirler.Derneğimizin çalışmalarına katkı sunmalarını ve dernek faaliyetlerinde aktif olarak da destek vermelerini 2017 yılında dernek yönetim kurulu olarak beklemekteyiz. Derneğimiz 2009 yılı aralık ayında kurulmuş olup hala faaliyetlerini sürdürmektedir. Derneğimizin yaklaşık şuanda üye sayısı 800 civarındadır, hemşerilerimizin bu konuda duyarlılık göstermelerini beklemekteyiz, her şey birlik beraberlik içerisinde yapılarak hedefine ulaşmaktadır. Sarıyer Malatyalılar Derneği olarak 2017 yılında bir dizi faaliyetlerimiz olacaktır, bu faaliyetler basın yoluyla kamu oyuna duyurulacaktır. Daha önceden yapmış olduğumuz sosyal etkinliklerimiz devam ettirilecektir. 2016 yılında ulus olarak yaşadığımız sorularımızın bizleri yakından üzmüş olup acılarımız yüreğimizde iz bırakmıştır, yaşadığımız üzüntü verici olaylar nedeniyle derneğimiz faaliyetlerine ara vermiştir. Ülkemizde yaşanılan 2016 yılındaki terör olaylarında hain saldırılarda hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve ailelerine ayrıca ulusumuza başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Sarıyer Malatyalılar Derneği olarak Sarıyer’de bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla, siyasi partilerle, basın kuruluşlarıyla istişare içinde kalarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başta Sarıyer Kaymakamlığı olarak sayın ilçe kaymakamımız ; Osman Gürsoy BİLGİN’e ve bizlerden bazı konularda desteğini esirgemeyen Sarıyer Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Sayın Şükrü GENÇ’e teşekkür ediyoruz. Sarıyer Malatyalılar Derneği olarak çalışmalarımıza destek veren başta Sarıyer yerel basını ve çalışanları olmak üzere Malatya’da bulunan basın mensuplarına ve çalışanlarına ulusal basınımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz . Tüm hemşehrilerimizi ve Sarıyer’de yaşayan Malatyalılar’ı ve iş adamlarını derneğimize güç vermeye davet ediyoruz. Şu anda derneğimize ait bir çalışma lokali arayışı içerisindeyiz, bu konuda hem yerel yönetimimizden hem de vatandaşlarımızdan derneğimize ve yönetimimize destek vermelerini bekliyoruz. 2017 yılının tekrar ülkemize iyi ve güzel günler yaşatmasını temenni ediyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz . Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Bekir BATU ve çalışma arkadaşlarına 2017 yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz …”

Sarıyer Malatyalılar Derneği (SAMA-DER) Başkanı Serhan BİLGEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir