GündemManşet

SAODER SARIYER’İN YENİ BİNASININ İNŞAATINI ZİYARET ETTİ

bina1

ELVAN EZBER/ HABER MERKEZİ

 

SAODER (Sarıyer Ordulular Derneği) üyeleri, Pınar Mahallesi’nde inşaatında sona yaklaşılan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası’nı ziyaret etti. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek tarafından karşılanan dernek başkanı Ali Yaman ve arkadaşları binanın içini gezip bilgi aldı.

bina5

BİNANIN YAPIMINI DURDURMAK İSTEYENLER OLDU

Sarıyer Ordulular Derneği üyeleri bugün saat 09.30’da Pınar Mahallesi’nde bulunan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası’na gitti. Ziyarete SAODER (Sarıyer Ordulular Derneği) Başkanı Ali Yaman, önceki dönem başkanı Cafer Yıldırım, Cevdet Gürleyik, Ekrem İlhan, Yılmaz Koyun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan 15 kişilik ekip katıldı. Grubu karşılayan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, misafirlerine çay ikram ettikten sonra bir konuşma yaptı.

Zeybek, “Bu gördüğünüz binanın yapılmasını durdurmak isteyenler oldu. Çok uğraştılar ‘buraya belediye böyle bir bina dikmesin’ diye. Ancak başaramadılar. Biz belediye olarak hep birlikte mücadele ederek bu aşamaya geldik ve daha da ilerleyeceğiz. Buranın Sarıyer’e uzak olduğunu söylediler. Ancak bölgede yaklaşık birkaç yıl içinde 100 bine yakın insanın yaşayacağı düşünüldüğünde şu andaki Sarıyer Belediyesi binası tam da Sarıyer’in ortasına gelmiş oldu. Bu binada giriş katının altında 4 kat var. Bunların 3 katı otopark. Her katımız 17 bin metrekare. Akıllı, tasarruflu ve yeşil bir bina. Yağmur sularını 800 bin metreküp depoda biriktirip işlem geçtikten sonra kullanacak bir sistem kuruluyor. Ayrıca güneş enerjisini de kullanacağız. Kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. Burada 3 adet bina yapıyoruz. Belediye binası, müze ve tiyatro kültür merkezi binası. Bu yıl sonuna kadar belediye binasını şubat sonuna kadar tiyatro binasını ve nisan sonuna kadar müzeyi bitirme hedefimiz var. 100 milyonun üzerinde olan bir yatırım bedeli olan bir proje. Tamamı Sarıyer Belediyesi’nin kendi kaynaklarından karşıladığı bir proje. Bir bankadan kredi almadık. İller Bankası’ndan kredi müracaatında bulunduk ancak bize o zaman uygun görmediler sonra tamam dediler ama bu sefer de biz istemedik. Biz kendi yağımızla kavrulmayı biliriz. Bütçenin önemli bir kısmını yatırım yapan bir belediyeyiz. Bizim için durmak yok yatırım yapmaya devam” dedi.

bina

TÜRKİYE’DE YAPILMIŞ EN DÜŞÜK MALİYETLİ BİNA

Zeybek, konuşmasına şöyle devam etti: “28 Ekim Cumhuriyet Haftası’nda böyle özel bir günde bizi ziyaret etmelerinden dolayı dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Sarıyer’e hizmetlerin tek elden yürütmesi için yaptığımız binayı bitirme aşamasına geldik. Böyle yeşil ve akıllı bir binayı tüm İstanbulluların hizmetine sunmuş olacağız. 1 metrekare maliyete Türkiye’de yapılmış en düşük maliyetli binadır. Bu özelliklere sahip hem akıllı, hem yeşil hem teknolojinin son ürünlerini kullanan böyle bir binayı hiçbir kamu ve özel sektör bizim mal ettiğimiz birim fiyatına mal etmesi mümkün değildi.”

bina4

AÇILIŞI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ

Kısa bir görüşmenin ardından Zeybek, dernek üyelerine hem binayı gezdirdi hem de bilgi verdi.  Gezi sonrası açıklama yapan Ali Yaman, “Sarıyer Belediyesi’nin yeni binasının çalışmalarını yerinde görmek ve yetkililere moral motivasyon desteği vermek için bu ziyareti gerçekleştirdik. Derneğimizin önceki başkanları ve üyeleriyle beraber Sarıyer’in yeni binasını gezdik. Bizlere eşlik eden binayı tanıtan Gökan Zeybek beye teşekkür ediyoruz. Sarıyer’in yapısı gereği müdürlüklerimiz farklı yerlerdeydi. Bu binanın yapılmasıyla müdürlükler buraya toplanacak ve böylece vatandaşımız zaman kaybetmemiş olacak ve belediyenin verimliliği artacak. Bu binanın yapımında Sayın Şükrü Genç’e, Gökan Zeybek’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.  Biz de hizmet binamızın açılışını dört gözle bekliyoruz” dedi.

Dernek üyeleri ayrılmadan önce bina önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

bina3 bina2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir