GündemManşet

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Cami de bizim kilise de”

untitled-1_ayracSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, meclis toplantısında yaptığı konuşmada toplumun her kesimine yönelik kucaklayıcı mesajlar verdi. Genç; “Cami de, Cem Evi de Kilise de bizim. Tüm inançlara saygımız var. Hiç kimse dinler üzerine siyaset yapmasın. Sarıyer’de 5 cami yaptırdık sıra 6.sında” diye konuştu.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısı yine bildik gerginliklere ve polemiklere sahne oldu. AKİT paçavrasının yayınladığı ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i din düşmanı gibi gösteren yalan bir haber üzerinden AK Parti ve CHP’liler arasında polemik yaşandı. AK Partili Meclis Üyesi Av. Abdullah Akşahin, AKİT’in haberini kürsüde okumak isteyince ortalık karıştı.

ŞÜKRÜ GENÇ; “5 TANE CAMİ YAPTIK, 6. CAMİYİ YAPACAĞIZ”

Öte yandan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mecliste yaptığı konuşmayla toplumun her kesimine kucaklayıcı ve sağduyu mesajları verdi. Başkan Genç şunları söyledi; “Cami de, Cem Evi de Kilise de bizim. Tüm dinlere ve inançlara saygımız var. Hiç kimse dinler üzerine siyaset yapmasın, Özellikle Sarıyer’de İslam dini üzerine siyaset yapan utanmazdır. Biz Sarıyer’de 5 cami yaptık, 6.cısı da yolda. Kimse toplumun huzurunu bozacak yanlışlar içinde olmasın. Birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmamalıyız”

MUSTAFA TOK; “TEK YUMURTA İKİZİ GİBİYDİNİZ”

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok’un yaptığı örnek konuşma ise tüm meclis üyelerinden alkış aldı. Tok şöyle konuştu; “Yenikapı ruhunun bozulmaması için herkesin üzerine düşen görevler var. FETÖ terör örgütünün nasıl bir bela olduğunu unutup, CHP’ye ve Şükrü Genç’e saldırmak akıl alır gibi değil. Daha düne kadar bu insanlarla ülkeyi yönettiğinizi unutmayın. Tek yumurta ikizi gibi, tüm çalışmalarınız ve söylemleriniz aynıydı. Bu hain darbe girişiminden sonra, CHP olarak bizim size değil, sizin bize ihtiyacınız olduğunu hatırlatmak isterim. FETÖ belası ile mücadelemiz ortak bir şekilde kararlılıkla sürsün. Bir gün gelecek AK Parti’de gidecek, iktidar değişecek… Fakat FETÖ’cüleri bu ülkeden temizleyemezsek çocuklarımız ve torunlarımız acaba nasıl bir Türkiye’de yaşar çok merak ediyorum? Geleceğimizi karartmayalım, hepimizin çoluğu çocuğu var, aklımızı başımıza alalım ve birlik olalım. Hep beraber ve kardeşçe hareket etmediğimiz sürece bu ülkeye huzur gelmez. Bunu hiç unutmayalım”

Bir yorum

  1. ayazada aleviler kendi çabalarıyla zor şartlarda aldıkları yerde bazen eletirkleri ve çalısanın parasını odiyemin betonun ustunde çadırların altına ibadelerini yapmaya çalısıyorlar ayazada 6 tane cami sayısını bilmediyimiz kadar kuran kursu meçit var niye bunu gormezlikte geliyorlar allah bunun hesabını sormayacakmı bizlerde nasıl helalık alacaklar utanmada başka bir mahlede yapalım diyorlardı biz bu ulkenin insanı deyilmiyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir