GündemManşet

Sarıyer Belediyesi, gazetemiz haberini resmen doğruladı!

maslak-plaza-2_ayracSarıyer Gazetesi, Sarıyer Belediyesi’nin Maslak’taki Doğuş Grubu’na ait yaklaşık 30 katlı kaçak plazanın tamamını komple yıkmak için düğmeye bastığını yazmıştı. Haberimizden sonra basın açıklaması yapan Sarıyer Belediyesi, yıkım olayını resmen doğruladı.

maslak-plaza-

_ayrac

Sarıyer Belediyesi’nden yapılan basın açıklamasında şöyle denildi;  

Sarıyer Belediyesi Meclisi’nden olaylı bir şekilde onay görerek geçen ve Maslak Bölgesi’ni kapsayan imar planları içinde yer alan geçmiş yıllarda inşa edilmiş ancak iskânı bulunmayan yüksek yapıların yıkım işlemine başlandı. Bodrum katlarıyla birlikte toplam 28 katlı yaklaşık 120 metre uzunluğundaki kamuoyunda Korkmaz Yiğit’e ait olmasıyla bilinen gökdelen mevcut imar planına uymaması nedeniyle Sarıyer Belediyesi tarafından verilen yıkım ruhsatı doğrultusunda yıkım işlemi başlamıştır.

maslak-plaza-1

Aynı parselde, yıkılacak yapının yerine mevcut imar planı ve yönetmeliklere göre hazırlanarak belediye onayından geçecek bir proje doğrultusunda yeni yapı yapılacaktır. Bazı medya organlarında bölgedeki imar planın onaylanması ile bu tür binaların yasalaşacağı şeklindeki iddialar asılsız çıktı.

sariyer-belediyesi-maslakta-kacak-plazayi-yikacak-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir