GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’nden İstinye’ye yeni park!

maritza-sitesi-yapacak-halka-acik-olacak1

_ayracSarıyer Belediyesi, İstinye Havuzlu Bostan Caddesi Üzümlü Sokak‘ta bulunan Maritza Sitesi bitişiğindeki kamu alanını tüm bölge sakinlerinin kullanabileceği bir parka çevirtiyor. Maliyeti site yönetimince karşılanan park, yaklaşık bir ay sonra tamamlanarak etrafındaki duvarların da kaldırılmasıyla herkesin kullanabileceği bir park olarak hizmete girecek.

***

Sarıyer Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Mustafa Adıgüzel, parkın bazı kesimler tarafından kasıtlı olarak çıkartılan söylentilerin aksine bölgede yaşayan tüm vatandaşların kullanacağı kamuya açık bir park olacağını söyledi.

_ayrac

BEKİR BATU / SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi, İstinye halkına yeni bir park kazandırıyor. Havuzlu Bostan Caddesi Üzümlü Sokak’ta bulunan 1735 ada 1 parselde yapılan parkın tüm masrafını hemen bitişikteki Maritza Sitesi karşılayacak. Yaklaşık 1 ay sonra tamamlanacak park, halka ve bölge sakinlerine açık olacak. İsteyen herkes parkı diğer parklardaki gibi kullanabilecek. Bölgedeki park çalışması devam ederken, bazı siyasi çevrelerde “Sarıyer Belediyesi siteye özel park yaptırıyor” şeklindeki söylentilerin çıkması üzerine Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Adıgüzel, gazetemize özel açıklamalar yaptı.

PROTOKOL YAPTIK, PARKI HERKES KULLANACAK

Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Adıgüzel, söz konusu parkın tüm giderlerinin site tarafından karşılanacağı söyledi. Adıgüzel şöyle konuştu; “Burası kesinlikle tüm vatandaşlarımızın ve bölge sakinlerinin kullanabileceği bir park olacak. Site yönetimiyle bu konuda protokol yaptık ve parkın kamuya açık ve bölge insanının kullanabileceği bir şekilde dizayn edilmesini istedik. Burası yaklaşık bir dönüm civarında bir alan. Buranın temizliği, bakımı ve güvenliği yine site tarafından sağlanacak, maliyetleri site tarafından karşılanacak. Ancak burası herkesin kullanımına açık olacak, etraftaki duvarlar kaldırılacak ve site dışından insanlar da gelip çocuklarıyla ve aileleriyle gönül rahatlığı içinde yararlanabilecek. Burası kesinlikle kamuya açık ve halkın kullanımına açık bir park olacak. Site yönetimiyle hazırladığımız protokolde bunlar bellidir. Protokole uyulmadığı zaman belediye olarak gerekeni yaparız. Bölgede bazı kesimlerde sanki burasının siteye özel yapıldığı şeklinde yanlış ve yanlı dedikodular çıkarılmış, bunların hiçbiri doğru değil. Zaten park açıldığında her şey ortaya çıkacak, dedikoduların boş olduğu görülecektir”

HALKA UYGUN OLARAK TASARLANDI

Parkın bölge sakinlerinin kullanımına göre tasarlandığını ifade eden Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Adıgüzel şöyle konuştu; “Bu parkta yaklaşık 300 metrekare basket alanı, 150 metrekare çocuk oyun alanı, 75 metrekare jimlastik alanı, 75 metrekare oturma alanı ve 600 metrekareden fazla da yeşil alan olacak. Biz bu parkı bölge insanlarının kullanacağı şekilde dizayn ettiriyoruz. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız parkın bitiminden sonra çocuklarıyla ve aileleriyle gelip burada spor yapabilir, dinlenebilir ve çeşitli spor aletlerinden gönül rahatlığıyla yararlanabilir. Park tamamlanınca halkımız ve Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç açılışı hep birlikte yapacaktır. Sarıyer Belediye Başkanımız halkın yararına olmayan hiçbir şeye izin vermez”

İŞTE MARİTZA SİTESİ İLE SARIYER BELEDİYESİ ARASINDA YAPILAN O PROTOKOL

sariyer-belediyesi11

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler