GündemManşet

Sarıyer Gazetesi yazdı, Topbaş Piyasa Caddesi’nde tepki çeken “tehlikeli” kaldırım genişletme çalışmasını durdurdu!

sariyer-piyasa-caddesi-ibb-2016-agustos-4

_ayracPiyasa Caddesi’nde İstanbul Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından başlatılan ve yolu neredeyse tek şeride düşüren kaldırım genişletme çalışması Sarıyer Gazetesi’nin “İŞGÜZARLIĞA BAK” başlıklı haberinden sonra durduruldu.

***

Gazetemize konuşan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, Topbaş’tan rezalete el koymasını ve çalışmayı durdurmalarını istemişti.

_ayrac

MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Gazetesi bir haberiyle daha ölümcül sonuçları olabilecek bir hatadan dönülmesini sağladı. Sarıyer girişindeki Piyasa Caddesi’nde Pazartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince başlatılan kaldırım genişletme çalışması nedeniyle, Rus Sefareti’nin dönüş kısmındaki ana yol trafik kazalarına neden olabilecek şekilde neredeyse yarı yarıya daraltılmıştı. Tam da kavşak kısmında yapılan daraltma yüzünden özellikle İETT otobüsleri ve dolmuşların aynı anda geçme şansı kalmamıştı. Trafik kazalarına neden olabilecek ve Sarıyer’in mevcut trafiğini daha da kilitleyecek yanlış uygulama muhtarların ve tüm vatandaşların tepkisini de çekmişti.

3 MUHTAR ORTAK TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

sariyer-muhtarlari-yol-yapim-calismasi

Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek bu konudaki tepkilerini anlatan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel ve Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci seslerini gazetemiz aracılığıyla duyurmuşlardı. Başkan Kadir Topbaş’a seslenen muhtarlar, bir an önce hatadan dönülmesini ve kaldırımın eski haline getirilmesini istemişlerdi.

TOPBAŞ KALDIRIM REZALETİNİ BİTİRDİ

sariyergazetesi.com‘da yayınlanan “İŞGÜZARLIĞA BAK! İBB ANA CADDEYİ BETONLADI” başlıklı haberden hemen sonra Büyükşehir Belediyesi rezalete dur dedi. Başkan Kadir Topbaş’ın gazetemiz haberinden sonra verdiği talimat sonucu Piyasa Caddesi üzerinde başlatılan tehlikeli kaldırım genişletme çalışması durduruldu. Haberden hemen sonra Büyükşehir ekipleri, yaptıkları kaldırımları ve betonları iş makineleriyle kırarak bölgeyi eksi haline getirmeye başladı. Böylece SARİYERGAZETESİ.COM‘un bir haberi daha sayesinde, sürücüler ve vatandaşlar derin bir nefes almış oldu. Eğer söz konusu kaldırım genişletme çalışması tamamlanmış olsaydı, Piyasa Caddesi yarı yarıya daraltılmış ve Rus Sefareti kavşağında sayısız trafik kazaları yaşanma riski olacaktı.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın rezalete dur demesi ve bu skandala duyarsız kalmaması Sarıyerlileri de memnun etti.

sariyer-piyasa-caddesi-ibb-2016-agustos-5  sariyer-piyasa-caddesi-ibb-2016-agustos-3 sariyer-piyasa-caddesi-ibb-2016-agustos-2

ibb-sariyer-ana-cadde-2016-agustos-yol-calismasi

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir