GündemManşet

SARIYER İLÇE JANDARMA’DAN KİLYOS’TA HUZUR TOPLANTISI

Sarıyer İlçe Jandarma Komutanlığı, Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri’nde huzur toplantısı düzenledi. Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün ile çok sayıda muhtar ve vatandaşın katılığı toplantıda, jandarmanın sorumluluk bölgesinde kalan mahallelerdeki sıkıntılar konuşuldu.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, Zekeriyaköy Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yusuf Işık ve Jandarma Astsubay Üstçavuş İlker Özkaya sorumluluk alanındaki şikâyetleri dinledi. Toplantıya, muhtarların yanı sıra TSK temsilcileri, site yöneticileri ve çok sayıda bölge sakini katıldı.

VATANDAŞLAR HIRSIZLIK OLAYLARINDAN DERTLİ

Toplantının açılışında, Jandarma sorumluluğunda olan alanlardaki emniyet asayiş olaylarıyla ilgili genel bilgiler veren Kaymakam Bilgin, 2015 yılında; 5 köyde 343 asayiş olayının meydana geldiğini söyledi. Bölgedeki en fazla şikayet ise ‘hırsızlık’ olduğunu belirten Kaymakam Bilgin, “Bu mahallelerimizde en fazla şikayeti hırsızlık olaylarından alıyoruz. Trafik konusu fazla gündeme gelmiyor. Madde bağımlılığı konusu kısmen gündeme gelebilir. Kişiye karşı işlenen suçlar hemen hemen yok denecek kadar az. Yaz dönemlerinde de suda boğulma olayları var. Her güne bir olay dahi düşmüyor. Bizim amacımız bu olayları sıfıra çekmek. Bunun için çalışıyoruz.”dedi.

Kaymakam Bilgin, 2014 yılında göreve geldiğinde bölgede boğulma olaylarının 20’den fazla olduğunu, 2015 yılında Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte aldıkları tedbirlerin ardından bu rakamın 6’ya düştüğünü de sözlerine ekledi.

SORUNLAR TEK TEK NOT ALINDI

Kaymakam Bilgin’in ardından İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, Zekeriyaköy Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yusuf Işık ve Jandarma Astsubay Üstçavuş İlker Özkaya kısa birer konuşma yaptı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, vatandaşlardan özellikle 156’yı arayarak ihbarda bulunmalarını istedi. Yüzbaşı Aygün, olayların aydınlatılmasında en büyük desteği MOBESE’lerden aldıklarını ancak bölgede kamera olmadığı için zorlandıklarını söyledi.

IŞIK; “KARAKOLUMUZ 24 SAAT SİZİN EVİNİZDİR”

Zekeriyaköy Karakol Komutanı Başçavuş Yusuf Işık ise, “Karakolumuz 24 saat sizin evinizdir. Bizler misafiriz, gelip geçiciyiz. Her zaman gelebilirsiniz.”diye vatandaşlara çağrıda bulundu. Komutanlar vatandaşlara alacakları tedbirler ve olayların aydınlatılmasında kullanılacak bazı bilgilerde verdi. Toplantıda daha sonra vatandaşların şikayetleri dinlendi. Vatandaşlar konuşurken, komutanlar şikayetleri tek tek not etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir