GündemManşet

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Sivaslılar Derneği’ni ziyaret etti, imzayı atıp resmen dernek üyesi oldu!

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (1)

_ayracSarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Sivaslılar Derneği’ne (SASİDER) nezaket ziyaretinde bulundu. Dernek Başkanı Ali Genç tarafından kapıda karşılanan Bilgin, yaklaşık 3 saat süren ziyaret sonrasında derneğin üyelik formunu doldurarak resmen SASİDER üyesi oldu.

_ayrac

TAŞKIN ŞAHİN/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’in en etkili sivil toplum kuruluşlarından Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) bugün Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’i ağırladı. Sabah saat 10.30’da Sarıyer Merkez’deki dernek binasına gelen Kaymakam Bilgin’i kapıda dernek başkanı Ali Genç ve yönetimden isimler karşıladı. Ziyaret sırasında dernek üyesi Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Sivaslı bazı mahalle muhtarları da hazır bulundu.

 ALİ GENÇ; “SARIYER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (2)

Kaymakam Bilgin’in ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren SASİDER Başkanı Ali Genç, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi; Sayın Kaymakamımızın nezaket ziyareti için kendisine şahsım ve derneğimiz adına çok teşekkür ederim. Sarıyer’de yoğun olan Sivaslıların birlik ve beraberliğini sağlamak ve burada doğup büyüdüğümüz Sarıyerimiz’e de maddi manevi katkılarda bulunmak üzere kurulan derneğimiz Sarıyer’de çok önemli bir boşluğu dolduruyor. Bizim en büyük amacımız sivil toplum örgütü olarak Sarıver’e hizmet etmektir. Biz dernek olarak politik bir dernek değiliz, bütün partilerle iletişim halindeyiz. Aylık 10 bin lira gibi bir giderimiz oluyor, biz şuana kadar hiç kimseden maddi bir yardım talep etmedik. Gücümüz tamamen Sivaslı hemşerilerimizden gelmektedir. Sivaslıların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz”

SASİDER olarak öğrencilere verdikleri burslar ve yaptıkları sosyal yardımlara da değinen Genç, Kaymakam Bilgin’den, Sarıyer’de bir resim yarışması düzenlenmesi ricasında bulundu. Genç; “Sarıyer’de Sarıyer’i anlatan ödüllü resim yarışması düzenleyebiliriz. Bu konuda bize destek verirseniz çok mutlu olacağız. Dernek olarak giderleri biz karşılayacağız. Birinciye 1500 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 500 TL ödül vereceğiz. Ayrıca Sarıyer’i anlatan ödüllü makale ve kompozisyon gibi edebiyat konusunda da yarışma düzenlemek istiyoruz. Ödülleri yine SASİDER olarak biz karşılayacağız. Sizden yarışmaları değerlendirme komitesi talep ediyoruz” diye konuştu. Başkan Genç’in bu talebine Kaymakam Bilgin “Her zaman seve seve destek vereceğiz. Bu konuda ne gerekiyorsa yaparız” diyerek karşılık verdi.

“SİVAS’TA GÜZEL HİZMETLER YAPTIK”

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (6)

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin; “Gidemediğin yer senin değildir, yani biz hizmet götürmediğimiz yer sizin değildir. Ama giderseniz hizmet götürürseniz hem vatandaşı kazanırsınız hem de devlet olarak oraya hizmet götürmüş olursunuz, Sivaslı Ali Rıfat Paşa’nın sözünden yola çıkarsak biz de Sivas’ta görev yaparken her ilçesini her köyünü gezdim gördüm ve hizmet konusunda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bizler Aşık Veysel’in memleketinde de Aşık Veysel’e hizmet etmenin gururunu yaşadık. Aşık Veysel’in müze evi çökmek üzere iken biz müdahale ettik ve ciddi olarak harabe durumdaydı ve proje ile yeniden canlandırmış olduk. Toplam 3 ay içerisinde yapılmış bir proje. Anfi tiyatro yaptık. Mezarlığı düzenledik. Sivas’ta müthiş çalışmalar gerçekleştirdik”

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (5)

1300-1400 YATAK KAPASİTELİ HASTANELER

Sarıyer’den söz edecek olursak Sarıyer İstanbul’un yaşanabilir en güzel yerlerinden biri. Hafta sonu Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız buradaydı, 3. Köprüyle birlikte Sarıyer ulaşım merkezi oluyor. FSM bize ait burası bize ait. Ulaşım daha kolaylaşıyor tabi, Sarıyer olarak en iddialı hususlardan birisi turizm ve sağlık sektörü olacaktır. 2 tane hastane bitmek üzere hem Seyrantepe’deki Şişli Etfal’in yerine yapılan hastane hem de Çayırbaşı’nda yapılacak hastane ile birlikte 1300 – 1400 yatak kapasiteli dışardan da hasta kabul edebileceğimiz yerler olacaktır. Turizm konusun daha ciddi hareket etmemiz lazım hizmet sektörü bizim en önemli meselemiz olması lazım. Boğazın hemen kenarında olan tesislerimizin daha iyi hizmet vermesi için elimizden gelenin en iyisini yapmamız lazım.

2014’ten sonra Sarıyerimiz’e bağlanan ilave nüfus olarak 65 bin 70 bin nüfus geçti, ama birçok problemi de aldık. Özellikle Ayazağa’da ciddi sorunlar var, imar sorunları var ama konuyu ele aldık en kısa sürede inşallah o konuda da çözüme ulaşmış olacağız. Sarıyer’in nüfusu 500 bini çok rahat geçmekte ve bu çok önemli, nüfusa ciddi anlamda Sarıyer katkı sağlamaktadır. 3. Köprü açıldıktan sonra Sarıyer’de trafik açıdan bir ulaşım merkezi olacak tünellerin de Ağustos ayına kadar bitmesi için de elimizden geleni yapacağız. Tünellerle birlikte Sarıyer’de trafik konusunda çözümler bulunacaktır.

Sarıyer’de bir diğer önem verdiğimiz konu eğitim öğretim. Ciddi önem veriyoruz, başta Koç Üniversitesi ve İTÜ. İki en önemli üniversite Sarıyer sınırları içinde. Boğaziçi Kuzey Kampüsü MEF Üniversitesi, Beykent, Yıldız Üniversitesi’nin bir kısmı var. Bunlara ciddi önem veriyoruz. İstanbul’da iki tane polis okulu var bir tanesi Sarıyer’de ve çok önemli 950 polis arkadaşımız eğitim görüyor.

Sarıyer’in en önemli özelliği boğaza nazır olmamız, bunu en güzel şekilde muhafaza etmemiz lazım. Görünen yüzümüz var bir de görünmeyen yüzümüz var. Görünmeyen yüzümüzü de en kısa zamanda çözmek istiyoruz. İmar sorunu var ama o konuda da vatandaşımızın kafasının rahat olarak uyuması için elimizden geleni yapacağız. Ama vatandaşımız da hukuki sınırlar içerisinde elinden geleni yapacak ve huzur içinde bir Sarıyer için elimizden geleni yapacağız.”

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (3)

ALİ GENÇ; “BALIKÇILAR ÇARŞISI İSTİYORUZ”

Sarıyer’in sorunlarıyla ilgili bir değerlendirme yapan SASİDER Başkanı Ali Genç, Kaymakam Bilgin’in konuşmasından sonra şunları söyledi; “Sarıyer’in önemli merkezlerinde balıkçı tezgâhları yapmak lazım. Hijyen ortamında çalışabilecekleri ortamlar hazırlamak istiyoruz. Örnek olarak deniz kenarlarında 50 metrekare civarında yerler açıp Avrupa standartlarında balıkçı tezgâhları yapmak istiyoruz. Biz de SASİDER olarak bu konuda elimizden geleni yapmak istiyoruz, ortak bir çalışma yapılıp bir başarıya ulaşıp bu başarının da hepimize ait olmasını istiyoruz. Yani Sarıyer Belediyesi başta olmak üzeri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve gerekli uygulamalar ne gerektiriyorsa yapılıp taze balık yemek istiyoruz. Çünkü balığın iyisi Karadeniz’den çıkıyor ve Avcılar’a gidiyor, biz Marmara Denizi’nden çıkan balıkları yiyoruz.”

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (10)

KAYMAKAM BİLGİN, SASİDER’E ÜYE OLDU

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Bilgin, üyelik formunu doldurarak SASİDER’e üye oldu. Bilgin, “Seve seve üye olurum” diyerek üyelik formunu imzaladı. Öte yandan SASİDER’deki ziyaret sırasında Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinde kontrolünü kaybeden bir minibüs orta refüje çıktı. Trafik uyarı tabelalarına çarpan minibüs büyük bir paniğin yaşanmasına neden oldu. Ölen ya da yaralananın olmadığı kaza sırasında Kaymakam Bilgin ve SASİDER üyeleri caddeden gelen trafik kazası sesi nedeniyle kısa süreli panik yaşadı.

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (4)   sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (7)

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (8)

sasider-aligenc-kaymakam-gursoy-osman-bilgin1 (9)

trafik-kazasi1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir