GündemManşet

SARIYER MERKEZ’DE GENİŞ KATILIMLI HUZUR TOPLANTISI!

 

ALİ HAN YORULMAZ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe genelinde düzenlediği huzur toplantılarına devam ediyor. İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı öncülüğünde yürütülen huzur toplantılarında vatandaşla polis bir araya geliyor ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuluyor. Bu kapsamda Sarıyer Spor Kulübü Kafeteryası’nda bugün de huzur toplantısı düzenlendi. Toplantıya Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, karakol amirleri, emniyet yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, özel kurum ve kuruluşların yöneticileri, Şeker Aktaş Polis Merkezi’nin görev sahasına ait olan 8 mahallenin muhtarları ve azaları ile esnaf ve vatandaşlar katıldı.

OSMAN BİLGİN: “155’İ ÇEKİNMEDEN ARAYIN”

Açılış konuşmasını yapan Sarıyer Kaymakamı Osman Gürsoy Bilgin sözlerine “Huzur toplantılarımızın amacı emniyetimizle vatandaşlarımız arasındaki iletişimi sağlamak siz değerli vatandaşlarımızın emniyet mensuplarımızdan istek ve taleplerini yerinde ve birinci derecede sizlerin ağzınızdan duymak bunların çözümü yolunda elimizden gelen gayreti göstermektir” diyerek başladı. Emniyet mensuplarının öncelikli işinin vatandaşların huzuru ve güvenliği ile terörle mücadele olduğunu belirten Bilgin “Sarıyer Emniyet Müdürlüğü elinden gelen her türlü gayreti büyük bir fedakarlıkla yerine getirmektedir. Her halükarda halkımız olarak yanımızda olun 155 telefonumuz her daim açıktır. Aramaktan çekinmeyin” dedi.

OSMAN BİLGİN: “SARIYER’İN SORUNLARI AZALIYOR”

Sarıyer’in sorunlarının son dönemde hızla çözüldüğüne dikkat çeken Sarıyer Kaymakamı Osman Bilgin Sarıyer’in başlıca sorununun trafik olduğunu ifade ederek, “Çözmemiz gereken sorunların başında trafik sorunu vardı. Servis araçlarının uygun şekilde park etmesi ve trafiğin uygun şekilde işlemesi hususları ile ilgili diğer polis merkezlerimizde de talepte bulunuldu. Madde bağımlılığı konusunda da ciddi adımlar attık. Bazı mahallelerimizde yaralama ve kumar gibi şikayetler geliyordu. Bütün müracaatlar kayıt altına alınarak çözüm bulunuyor. Vatandaşlardan dileğim şikayetlerinizi dile getirmekten çekinmeyin. Şikayetlerinizin hepsi ilgili birimlere iletiliyor. Buradan Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve bütün çalışma arkadaşlarına fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Huzur Toplantısında konuşan Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı da Sarıyer’in sorunlarına çözüm bulmak için canla başla çalıştıklarını belirterek, “İnternet kafelerdeki denetimlerden Çarşamba pazarındaki hırsızlık olaylarına kadar son dönemde şikayetler vardı. Tedbirler aldık. Sarıyer’e tam olarak huzuru getirdik diyemem ama büyük oranda ferahlama sağladık” dedi.

“ŞİKAYETLERİNİZİ MUTLAKA BİZE BİLDİRİN”

Büyükdere Mahallesi’nde trafiği büyük ölçüde hafifleten iki çekici sağladıklarını belirten Çamırcı, “Müjde veriyorum yakında üçüncü çekiciyi alacağız. Çekiciler kural ihlali yaparsa herkes bize iletsin. Biz halkımızın rahat yaşaması için varız” diye konuştu. “Vatandaşlarımızın ve çocuklarının güvenliği için çalışıyoruz, elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” şeklinde konuşan Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, “Çayırbaşı, Kocataş ,Maden ve Bahçeköy mahallelerinde operasyonlar yaptık sizin bundan haberiniz yok çünkü bildirmiyoruz. Uyuşturucan hırsızlığa dek birçok alanda operasyonlar yaptık. Son dönemde motosiklet ve araç hırsızlığı olayları da artış göstermişti. Elimizden geleni yapıyoruz eksiklerimizi de tamamlıyoruz. Sizden isteğim herhangi bir olaya şahit olduğunuzda çekinmeden 155’i arayarak bize bildirin. Bizim çalışma anlayışımız demokratiktir size söz hakkı veriyoruz. Bütün aramalarınız kayıt altına alınıyor. Bizi arayarak işimizi daha doğru yapmamızı sağlarsınız. Yolda gördüğünüz polislere de şikayetlerinizi bildirmekten hiç çekinmeyin.” dedi.

       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir