GündemManşet

SARIYER MOBİL PARK POLİSİ İLE GÜVENDE…

mobil-park-polisi

Mobil Park Polisi, göreve başladıkları günden itibaren 2 aylık süre içerisinde aranan 25 şüpheliyi Sarıyer’de yakalayarak adli mercilere sevk etti.

_ayrac

İstanbul Emniyeti tarafından hayata geçirilen Mobil Park Polisi Projesi sayesinde 2 ayda 4 bin 732 suçlu, 2 de canlı bomba şüphelisi yakalandı.

7 İLÇEYE BİSİKLETLİ POLİS

İlçe belediyeleri ve emniyet zaman zaman çeşitli çalışmalar yapsa da ne yazık ki yıllar içinde köklü bir çözüme kavuşturulamayan bu sorun için 2 ay önce ciddi bir adım atıldı nihayet. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla kentteki parklara güven ve huzur getirmek için Mobil Park Polisi Projesi hayata geçirildi.

mobil-park-polis2

Bu proje çerçevesinde de 39 ilçede görevlendirilen park polisleri kendi bölgelerindeki parklarda devriye geziyor. Mobil ekipler, parkları gezerek uyuşturucu kullanan, ateş yakan, alkol alan, rahatsızlık veren herkese müdahale ediyor.

Ekipler parklarda şüpheli gördükleri kişilerin GBT’lerine bakıyor, herhangi bir suç tespitinde gözaltına alıyor. Bu arada okula gitmeyip parkta zaman geçiren çocukların aileleri ve okul yönetimi aranıyor.

7 ilçenin de (Bakırköy, Beşiktaş, Fatih, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Sarıyer) sahilinde bisikletli park polisi var. Parkın aydınlatmaları yoksa, karanlık ve suça meyilli diye Park ve Bahçeler’e bildiriliyor.

SARIYER’DE 2 AY’DA 25 ŞÜPHELİ YAKALANDI!

Vatandaşların, özellikle aileler ve çocukların parklarda rahatça zaman geçirebilmeleri için, Mobil Park Polisleri, göreve başladıkları günden itibaren 2 aylık süre içerisinde aranan 25 şüpheliyi Sarıyer’de yakalayarak adli mercilere sevk etti.

Çevreye rahatsızlık veren ve huzur bozan 52 kişiye, kabahatler kanunundan ve ayrıca 11 kişiye de uyuşturucu bulundurmak ve kullanmak suçundan işlem yapılmış, yapılan kontrollerde 1 adet ruhsatsız silah ele geçirildiği öğrenildi.

mobil-park-polis3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir