GündemManşet

Sarıyer Müftüsü Arif Cevlek Romanya Köstence’ye atandı!

sariyer-muftusu-arif-cevlek1

_ayracSarıyer Müftüsü Arif Cevlek’in görev yeri değişti. Cevlek; Romanya Köstence Din Hizmetleri Ataşeliği’ne atandı. Sarıyer’in yeni müftüsü önümüzdeki günlerde belli olacak.

_ayrac

ÖZEL HABER/ IRMAK USTA/ SARIYER GAZETESİ

Bolu Mudurnu İlçe Müftülüğü görevinden sonra Ağustos 2014 yılında Sarıyer’e atanan ve yaklaşık 2 yıldır ilçemizde görev yapan Arif Cevlek’in yeni görev yeri Romanya oldu. Cevlek, Diyanet İşleri Müdürlüğü’nün kararıyla Romanya Köstence Din Hizmetleri Ataşeliği’ne atandı.

Sarıyer İlçe Müftüğü’nden gazetemize yapılan açıklamada yeni müftünün önümüzdeki günlerde belli olacağı ifade edildi.

ARİF CEVLEK KİMDİR?

1973 yılında Konya/Çeltik’te doğdu. İlkokulu Konya/Çeltik’te bitirdi. 1984-1986 yılları arasında İstanbul/Beykoz Elmalı Kur’an Kursunda hafızlığını tamamladı. Daha sonra İstanbul/Fatih’te Arapça ve İslami ilimler okudu. 1990 yılında İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. 1990-1994 yılları arasında M.Ü.İlahiyat Fakültesinde lisans eğitimini, 1999-2002 yılları arası İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde ihtisas eğitimini tamamladı.

1996 yılında İstanbul/Kadıköy İskele Camii Kur’an Kursunda K.K.Ö. olarak göreve başladı. Daha sonra İstanbul/Kadıköy Gözcü Baba Kur’an Kursunda K.K.Ö, İstanbul/Silivri Merkez Camii İmam-Hatipliği görevlerinde bulundu. 2002-2005 yılları arasında Van/Muradiye ve Van/Çaldıran İlçelerinde Müftü olarak görev yaptı. 2005-2009 yılları arası Almanya/Düsseldorf bölgesinde Moers Kocatepe Camiinde Din Görevlisi olarak görev yaptı.

2009-2014 yılları arası Bolu/Mudurnu İlçe Müftülüğü, 20.08.2014 tarihinden beridir de İstanbul/Sarıyer İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Evli olan hocamız iyi derecede Almanca ve Arapça bilmektedir. Cevlek, son olarak Romanya Köstence Din Hizmetleri Ataşeliği’ne getirildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler