GündemManşet

SARIYER’DE BALIK BEREKETİ! SOFRALAR BALIKLA ŞENLENDİ!

emine-kirac-2

İstanbul’un balık cenneti Sarıyer’de balık sezonunun açılmasıyla birlikte sofralar şenlendi. Peki Sarıyerliler ve balık satıcıları fiyatlarından ne kadar memnun? İşte SARIYER OLAY bu soruları sokaktaki vatandaşlara sordu.

feyzullah-benli

Feyzullah Benli (Emekli Öğretmen -69)

“Haftada birkaç sefer balık tüketiyorum. En çok palamut ve hamsi tüketiyorum. Burada yaşadığım için balıktan anlıyorum. Genel olarak fiyatlardan memnunum”

nebiye-demirci-1

Nebiye Demirci ( Emeli Üretim Sorumlusu-53)

“Balık en sevdiğim besinlerden biri. Haftada iki defa balık tüketiyorum. Piyasada en fazla ne varsa onu tüketiyorum. Bu aralar en fazla palamut tüketiyorum. Çünkü en fazla o çıkıyor”

akif-oncu

Akif Öncü ( Emekli Polis-68)

“Bu sene balık bereketi var. Herkes balık yiyebiliyor artık. Haftada iki defa balık tüketiyorum. Mevsimine göre balık alıyorum. Bugünlerde palamut yiyorum. Fiyatlar da uygun”

sumbul-odabasioglu-1

Sümbül Odabaşıoğlu ( Emekli Turizmci -55)

“Balık ailece sevdiğimiz besin. Haftada üç sefer tüketiyoruz. Ben en çok tekiri seviyorum ama palamut ve kalamarı da severek yiyorum. Balığın taze olup olmadığını gözlerinden ve pullarından anlıyorum.”

ismet-oguz-2

İsmet Oğuz ( Emekli – 71)

Balık fiyatları uygun. Bu yüzden sıkça tüketebiliyorum. En çok mezgit yemeyi seviyorum. Balık vazgeçemeyeceğim bir besin. Fiyatlar da uygun olduğundan sık yiyorum”

ismail-kelesbalikci-1

İsmail Keleş ( Balıkçı -60)

“Bu sene en bereketli olan balık palamut oldu. Sezon başladığında çiftinin fiyatı 15 TL olan palamut fiyatı şimdi 4.5 TL’den başlıyor. Hal böyle olunca vatandaşlar da rahatlıkla balık alıyor. Balığın taze olup olmadığını kulaktan değil gözlerinden ve sertliğinden anlarsınız”

emine-kirac-2

Emine KIRAÇ

Satışlar bu aralar durgun. Fiyatlar artar palamut az kaldığı için önümüzdeki zamanlar da fiyatlarda yükselme olur.

hasan-baskin-2

Hasan BASKIN

Satışlar bu ara çok iyi değil fiyatlar şuanda 7-10 TL arasında değişiyor, fiyatlar önümüzdeki hafta yükselişe geçer.

abdurrahman-bay-2

Abdurrahman BAY

Satışlar bu ara güzel bu palamut bolluğu 25 senede bir olur. Fiyatlar bir süre değişmez. “Her yerin iyi kötü var bir makamı, biziz bu işlerin kaymakamı.”

ismail-korkut-1

İsmail KORKUT

Millet artık bıktı palamuttan. Palamutun bolluğu zengini de sevindirdi garibanı da. Önümüzdeki zamanlar fiyatlar da değişir. Bolluk azalıyor, Ekim’in 20’sinden sonra fiyatlar yükselişe geçer.

tuncay-kirac-2

Tuncay KIRAÇ

Satışlar bu aralar orta şekerli, ne iyi ne kötü Şükür Allah’a. Önümüzdeki aylarda fiyatlar değişir, yükseliş olabilir. Ama şu an için fiyatlar makul. Vatandaşlar doyasıya balık yesinler.

abdurrahman-bay-2

hasan-baskin-2

ismail-kelesbalikci-1

ismail-korkut-1

tuncay-kirac-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir