GündemManşet

Sarıyer polisi, Ömürtepe’de bir duvara yazıldığı belirtilen çirkin ve bölücü içerikli yazıyı kimin yazdığını araştırıyor…

emniyet1

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’de hangi karanlık eller tarafından yazıldığı belirlenemeyen bir duvar yazısı tepkilere neden oldu. Kireçburnu Arabaya Yolu Caddesi Sümbül Sokak’ta bir duvara yazıldığı belirtilen “Alevi defol” şeklindeki çirkin ve bölücü yazı nedeniyle Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Bir internet sitesinde yayınlanan haberden sonra kendilerine yapılan ihbarı değerlendiren Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ömürtepe’de o yazının yazıldığı belirtilen sokakta ve söz konusu duvarda inceleme yaptı. Olayı haber alır almaz Ömürtepe’ye giden polis ekipleri, söz konusu yazının mahalle muhtarınca sildirildiğini öğrendi. Bölgede inceleme yapan polis ekipleri duvarın fotoğraflarını çektiler. Sarıyer polisi bölücü içerikli yazının kimler tarafından yazıldığını araştırıyor. Başka her hangi bir yerde yazı yazılıp yazılmadığını araştıran polis, benzer herhangi bir yazıya rastlamadı. Olayın takipçisi olan Sarıyer polisinin talebi üzerine harekete geçen Sarıyer Belediyesi de söz konusu duvarı boyatmak için çalışma başlattı.

SARIYER POLİSİ VATANDAŞLARI UYARDI

Öte yandan Sarıyer emniyet kaynakları konuyla ilgili şu uyarıda bulundu; “Bu tür çirkin yazıların amacı, insanlar arasında kutuplaşma ve çatışma çıkarmak, iç huzuru bozmak. İnsanlarımız sağduyulu olsunlar ve tahriklere kapılmasınlar. Bu olay bazı yasa dışı yapılar tarafından kasıtlı olarak da mizanselleştirilmiş ve organize edilmiş olabilir. Herkes ve tüm vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olsunlar. Çevrelerinde tanık oldukları benzer durumları hemen polise bildirsinler. İnsanlarımız; ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen karanlık odakların kirli oyunlarına ve tuzaklarına gelmesin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir